Wpis z mikrobloga

@Ejber_z_Fyrtla: skany mózgu i wodogłowie, skany poprzepalanych połączeń nerwowych, zdjęcie porównawcze wątroby, jest tego trochę, ale to przecież kultura się zarzygać więc sami rozumiecie
  • Odpowiedz
uważam, że alkohol powinien być droższy


@depcioo: To jak kupujesz piwo, to od każdej butelki wpłacaj złotówkę na biedne dzieci. A od reszty się odwal, dlaczego ja mam płacić więcej, bo ty masz jakąs krucjatę alkoholową? xd
  • Odpowiedz
Według mnie dawanie takich straszaków na alkoholu jest trochę mniej trafione, bo nie jest on tak szkodliwy i jakby takie straszaki były na nim to trochę rozmywałoby to te straszaki na papierosach.


@Deykun: Niestety powielasz błędne, powszechne przekonanie o małej szkodliwości alkoholu. Alkohol jest tolerowany, bo jest silnie ukorzeniony w tradycji, a w rzeczywistości jego łączna szkodliwość społeczna i szkodliwość dla organizmu jest większa niż heroiny.
Domiman - >Według mnie dawanie takich straszaków na alkoholu jest trochę mniej trafio...

źródło: Narkotyki-wykres-zrodlo-TheLancet-DavidN

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: a ja nie jestem za. Dopiero niedawno okazalo sie? O ile zrodlo mozna uznac za prawdziwe. Ze kazda ilosc alkoholu szkodzi. Chociaż jestem zdania że szkodliwosc papierosów jest nieporównywanie większą. A przemoc domowa... wszystko zależy od ilości. Papierosy jak ktoś pali paczkę dziennie w domu przy dziecku to też jest dużo bardziej szkodliwe dla dziecka niż jak ojciec wypije piwo czy dwa.
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla palacze to w ogóle podludzie, alkohol jest akceptowalny na jakieś okazje z umiarem, ale większość ludzi to de facto alkoholicy, bo jak ktoś pije nawet tylko w weekend to aż się trzesie nie móc się doczekać żeby się najbać jak świnia. Ewentualnie druga droga czyli 2 piwka dziennie i pije bo lubię, nie jestem uzależniony
  • Odpowiedz