Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym #rodo że wchodzę do apteki, czynne są trzy okienka, w środku kilku klientów i na głos trzeba czytać swój pesel i kod recepty? To jest zgodne z prawem tak recytować? To przecież mogę sobie wejść, postać 5 minut i mam 10 peseli + wiem, kto jak wygląda, albo nawet jakie leki zakupił, jakoś mi to nie smakuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#apteka #prawo #rodo #nieznamsie
  • 19
@HamulecDymow: każda recepta na kod kreskowy. Jak wyjmiesz telefon, to babeczka go zeskanuje. Żadnego pisania na karteczkach, dyktowania... No ludzie...
@wh0ami @programista15cm jakasz na recepcie więcej leków, to teoretycznie ktoś mógłby zrealizować resztę twojej recepty jeśli podajesz na głos pesel i kod recepty.

Najciekawsze jest to, że mamy te erecepty, #!$%@?, ale weterynarze ciągle wystawiają papierowe bez żadnych oznaczeń.
#weterynaria czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o recepty weterynaryjne?
@wh0ami: @HamulecDymow obiecuje wam, ze to nie jest nic strasznego. Powiem wiecej, mam problem z sasiadem daleko daleko.
Dzialki w szczerym polu, dopiero sie wszyscy zamierzaja budowac. 0 domow. I zjeb postawil plot trcohe wchdozac na moja dzialke.

Mam jego imie nazwisko i pesel z ksiag wieczystych (mamy wspolna droge) i co? gowno. Musialem dopiero do bazy pesel wnioskowac o to zeby adres zameldwoania dostac i dalej mi to gowno dalo.