Wpis z mikrobloga

Kilka słów o melatoninie, a w zasadzie mojej obserwacji ze stosowania. Z powodu zawiłości zdrowotnych zaczynam od nowa notowanie snów i obserwuję olbrzymie problemy z przypomnieniem sobie ich po przebudzeniu.

Zauważyłem, jednak, że zażywając wieczorem melatoninę, rano pamiętam więcej ze swoich snów. Paradoksalnie - nie wiem dlaczego - ale bez melatoniny nie pamiętam praktycznie nic, a z melatoniną moja pamięć jest niewielka, ale zawsze pozwalająca zanotować kilka informacji o kilku snach.

Może przypadek, a może tak właśnie działa melatonina.

#swiadomysen
  • 8
  • Odpowiedz
@psiversum: świadomy sen ma za dużo zagrożeń jak dla mnie. Jak bym doznał paraliżu sennego to bym się chyba obsral. Melatonina jest super. Spie po niej jak zabity a snów wolalbym żadnych nie mieć bo zawsze snia mi się jakies głupoty, że w robocie coś #!$%@?łem albo mialem wypadek itp a jak się obudzę myślę, że to prawda
  • Odpowiedz
@psiversum: Melatonina jest średnia jeśli porówna się ją do innych środków, ogólnie nawet 5-HTP podobno zwiększa przejrzystość snów
@Kubilaj_Chan Całe życie jest niebezpieczne, paraliż senny to tak na prawdę nic groźnego, oprócz tego że niektórych przeraża i może się pojawić JEDYNIE w wyniku nieprawidłowej higieny snu, obejrzyj ten film. Są oczywiście jakieś zagrożenia, ale tylko wtedy jak nadużywasz a zawsze jak czegoś nadużywasz mogą pojawić się zagrożenia, jak grasz
billuscher - @psiversum: Melatonina jest średnia jeśli porówna się ją do innych środk...
  • Odpowiedz
Różne leki również mogą powodować paraliż ale jak wspomniał autor filmu nie ma się co bać, to mechanizm dzięki któremu jeszcze podczas snu nie poszliśmy na schody i się nie wywaliliśmy ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@billuscher: melatonina jest tania i to jest na jej plus. Ja, dawno nie czułem senności. U mnie od wielu lat czymś normalnym było wieczorne zmęczenie. Czasem też otępienie. Melatonina z kolei, wywołuje u mnie to poczucie senności. Jest to duży plus.

Po Twoim poście zastanawiam się, czy nie spróbować 5-HTP. Jest jednak dość drogie, bo widzę, że ceny zaczynają się od +-50zł. Dla mnie aktualnie to dość sporo. Takie 5-HTP
  • Odpowiedz
  • 0
@Kotdog: ja używam suplementu diety od ATF Foods, kupionego w aptece. Produkty ze statusem leku są znacznie droższe. Mój suplement kosztował chyba 8 zł. Najtańszy lek u mnie w aptece, jakieś 24 zł. Może być, więc tak, że te droższe działają lepiej.
  • Odpowiedz