Wpis z mikrobloga

Kilka słów o melatoninie, a w zasadzie mojej obserwacji ze stosowania. Z powodu zawiłości zdrowotnych zaczynam od nowa notowanie snów i obserwuję olbrzymie problemy z przypomnieniem sobie ich po przebudzeniu.

Zauważyłem, jednak, że zażywając wieczorem melatoninę, rano pamiętam więcej ze swoich snów. Paradoksalnie - nie wiem dlaczego - ale bez melatoniny nie pamiętam praktycznie nic, a z melatoniną moja pamięć jest niewielka, ale zawsze pozwalająca zanotować kilka informacji o kilku snach.

Może przypadek, a może tak właśnie działa melatonina.

#swiadomysen
  • 8
@psiversum: świadomy sen ma za dużo zagrożeń jak dla mnie. Jak bym doznał paraliżu sennego to bym się chyba obsral. Melatonina jest super. Spie po niej jak zabity a snów wolalbym żadnych nie mieć bo zawsze snia mi się jakies głupoty, że w robocie coś #!$%@?łem albo mialem wypadek itp a jak się obudzę myślę, że to prawda
@psiversum: Melatonina jest średnia jeśli porówna się ją do innych środków, ogólnie nawet 5-HTP podobno zwiększa przejrzystość snów
@Kubilaj_Chan Całe życie jest niebezpieczne, paraliż senny to tak na prawdę nic groźnego, oprócz tego że niektórych przeraża i może się pojawić JEDYNIE w wyniku nieprawidłowej higieny snu, obejrzyj ten film. Są oczywiście jakieś zagrożenia, ale tylko wtedy jak nadużywasz a zawsze jak czegoś nadużywasz mogą pojawić się zagrożenia, jak grasz za dużo
Różne leki również mogą powodować paraliż ale jak wspomniał autor filmu nie ma się co bać, to mechanizm dzięki któremu jeszcze podczas snu nie poszliśmy na schody i się nie wywaliliśmy ;)
@billuscher: melatonina jest tania i to jest na jej plus. Ja, dawno nie czułem senności. U mnie od wielu lat czymś normalnym było wieczorne zmęczenie. Czasem też otępienie. Melatonina z kolei, wywołuje u mnie to poczucie senności. Jest to duży plus.

Po Twoim poście zastanawiam się, czy nie spróbować 5-HTP. Jest jednak dość drogie, bo widzę, że ceny zaczynają się od +-50zł. Dla mnie aktualnie to dość sporo. Takie 5-HTP musiałoby
@Kotdog: ja używam suplementu diety od ATF Foods, kupionego w aptece. Produkty ze statusem leku są znacznie droższe. Mój suplement kosztował chyba 8 zł. Najtańszy lek u mnie w aptece, jakieś 24 zł. Może być, więc tak, że te droższe działają lepiej.