Wpis z mikrobloga

Dokąd emigrować żeby mieć służbę zdrowia i emeryturę, ale jednocześnie nie musieć jechać tam gdzie nas traktują gorzej i trafimy na szklany sufit w pracy jak np. w Niemczech? oraz cały ten cyrk covidowy i nwo nie dotknął społeczeństwa. Czyli bardziej mam na myśli na kolejne 15 lat tak żeby sobie wyrobić obywatelstwo #pytanie #emigracja
  • 18
@Dentka7: @PiotrFr @elperson @Kakoq
- do USA złożyłem podanie o zieloną kartę, 3 raz. To loteria. Nie mam majątku żeby sobie tam kupić obywatelstwo. Czy powinienem próbować przez Kanadę, lub czy da się w jakiś inny sposób? Nie mając zielonej karty będzie mi pewnie trudno dostać pracę, ale pracę i tak planuję w sumie zdalną.
- ja nie mówię że np. Francja jest zła, bo absolutnie nie jest. Ja mówię że
Dentka masz na myśli że w 90%-93% krajów jest lepsza służba zdrowia i emerytura jak w pl BĘDZIE?


@interpenetrate: Mam na mysli, ze Polska jest lepsza niz 93% krajów na swiecie.

Ja nie wiem jakie masz wyobrazenie o innych krajach na swiecie, ale takie rzeczy jak publiczna sluzba zdrowia, renta inwalidzka czy bezplatna edukacja dla dzieci to typowo Europejskie rozwiazanie. Nie ma tego w zasadzie nigdzie poza Europa.

Natomiast we wszystkich
Tak, wyprzedzamy Portoryko.


@PiotrFr: I wyglada na to ze rowniez USA.

>W cywilizowanych krajach jestesmy na koncu. To samo w Europie


Nadal w topie swiatowym.

Inna kwestia, ze Numbeo to fatalna stronka do porównania czegokolwiek.
@interpenetrate:

Myślę o tym w taki sposób, że nie będę traktowany przecież chyba gorzej

Nie będziesz. Takie pierdoły opowiadają ludzie, którzy nigdzie nie byli i się nie integrowali.

@Dentka7

mowia calkiem niezle po Polsku ale mimo wszystko czujesz od nich akcent albo bledy jezykowe, to czy traktujesz ich tak samo?

A jak ma ich traktować? W każdym kraju są ludzie, co gardzą obcymi bez względu na wszystko ale to margines. A
A jak ma ich traktować? W każdym kraju są ludzie, co gardzą obcymi bez względu na wszystko ale to margines.


@PiotrFr: Nie popadaj w skrajnosci. Brak dobrej wymowy czy akcentu automatycznie pozbawia Cie dostepu do niektórych prac gdzie operuje sie jezykiem lub wstepu w pewne "bardziej dystyngowane" grupy spoleczne.

Wiec nie, nie bedziesz traktowany na rowni z kazdym, a jezeli tak Ci sie wydaje to masz po prostu małą swiadomosc.

A
@Dentka7:

Brak dobrej wymowy czy akcentu automatycznie pozbawia Cie dostepu do niektórych prac gdzie operuje sie jezykiem lub wstepu w pewne "bardziej dystyngowane" grupy spoleczne.

Wiadomo, że jeśli nie potrafisz dobrze mówić nie dostaniesz dobrej pracy na wysokim stanowisku. Ale nie o tym OP mówił. Parę lat i się nauczysz języka. Ty twierdzisz, że zawsze będzie tak traktowany.

Wiec nie, nie bedziesz traktowany na rowni z kazdym, a jezeli tak Ci
Fajnie, kraj bez publicznej służby zdrowia


@PiotrFr: No dlatego mowie, ze Polska jest nawet lepsza niz USA (przynajmniej wg tamtego rankingu).

Pierwsza 70 to nie jest top xD


Ale Polska nie jest na 70 miejscu. Jest w pierwszej 20/30 zalezy od rankingu i wzietych pod uwage wspolczynników.

Czyli to nieprawda?

Eurostat też zły?


Jesli chodzi o Numbeo czyli typowo deklaratywna strona internetowa - dane sa takie jakie zadeklaruja internauci, czyli srednio
@Dentka7:

Jest w pierwszej 20/30 zalezy od rankingu

W Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sluzba zdrowia, emerytura, brak szklanego sufitu (czyt. stosunkowo duze roznice spoleczne), brak szopki covidowej, to Polska jest w topie.

Emerytura? Najniższa stopa zastąpienia w Europie. Faktycznie top
Służba zdrowia? Jedna z najgorszych w Europie. Najniższa chyba po Bułgarii średnia długość życia.

brak szopki covidowej,

Nie wiem co to ta "szopka" ale chyba zapomniałeś
W Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: I na swiecie.

Emerytura? Najniższa stopa zastąpienia w Europie. Faktycznie top

Służba zdrowia? Jedna z najgorszych w Europie. Najniższa chyba po Bułgarii średnia długość życia.


Ale nadal w top na swiecie.
Kraje azjatyckie w ogole nie maja publicznej sluzby zdrowia czy emerytury, dlatego tak bardzo wybija u nich dzietnosc.

Nie wiem co to ta "szopka" ale chyba zapomniałeś co było.