Wpis z mikrobloga

Rozwalają mnie słabopolacy, którzy będą tkwić w błędzie i w swoim zdaniu tylko dlatego, że jest ich XD co z tego, że eksperci zajmujący się językiem polskim podkreślają, że forma W UKRAINIE jest jedyną poprawną formą, a NA UKRAINIE jest błędną. Słabopolacy mają to do siebie, że nie słuchają żadnych profesurów, oni wiedzą lepiej xDDDD "NO PRZECIEŻ OD ZAWSZE MUWIŁEM NA UKRAJINIE WIĘC TAK JEST POPRAWNIE!!!!" "CO TE LEWAKI ZNOWU WYMYŚLAJĄ NAJPIERW JAKIEŚ FEMINATYWY A TERAZ KARZOM MI MUWIĆ W UKRAJINIE? HALYNA GOTUJ BIGOSU!!!" Wy głąby bez szkoły, najpewniej większość z was zakończyła przygodę z językiem ojczystym na maturze zdanej na 31%, ale wy oczywiście lepiej wiecie, jaka forma jest poprawna xDDDD Dlaczego od dłuższego czasu w Polsce panuje taka pogarda dla naukowców i ludzi wykształconych, a prymat wiedzie chłopski rozum? Jak mówiliście całe życie włanczać, to też będzie tak mówić do końca życia, bo taka jest tradycja?

Słownik języka polskiego: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/W-Ukrainie-czy-na-Ukrainie;21778.html
Rada języka polskiego: https://tvn24.pl/polska/w-ukrainie-czy-na-ukrainie-jak-pisac-i-mowic-poprawnie-opinia-rady-jezyka-polskiego-5889703

Przygłupki wykopki może czasem warto schować dumę w kieszeń i stosować poprawną formę? Jak ja gardzę takimi ignorantami jak wy słabopolacy xD Wszystko będziecie robić, byle tylko być przeciwko xDDDDD

W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE

#ukraina #polska #wykop #gruparatowaniapoziomu #wojna #p0lka
KRZYSZTOFDZONGUN - Rozwalają mnie słabopolacy, którzy będą tkwić w błędzie i w swoim ...

źródło: z25551124Q,Yulia-Krivich-przed-Dworcem-Zachodnim--z-ktorego-o

Pobierz
  • 39
dumę w kieszeń i stosować poprawną formę?


@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Jeżeli ileś % ludzi mówi w jakiś sposób to to jest poprawna forma. Język to żywy organizm, który ewoluuje i tego typu pierdoły to tylko niespełnieni humaniści potrafią pisać i się pienić.

W ogóle pomysł, że jest jeden j. Polski to pokłosie ruchów narodowych z XIX wieku (nie tylko polskich, ogólnie europejskich), popularyzacji radia, telewizji ogólnokrajowych oraz pomysłu na standaryzację językową (akurat to
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Ale dziecko, to Ty jesteś ignorantką. Nie potrafisz sobie wyobrazić, że zachwianie zaufania do dzisiejszych "naukowców" jest całkiem racjonalne. Ileż już mieliśmy dowodów na to, że sksyny brali w łapę i p i e r d o l i l i trzy po trzy aby tylko się nachapać. Podważanie jest jak najbardziej częścią elementu nauki (a właściwie nieodłącznym elementem nauki, bo inaczej to w ogóle nie jest nauka, tylko wiara),
że eksperci zajmujący się językiem polskim podkreślają, że forma W UKRAINIE jest jedyną poprawną formą


@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Na wykopie zawsze wybiórczo traktuje się takie rzeczy. Na przykład feminatywy - są poprawne w każdej postaci (naczelna reguła języka Polskiego mówi, że należy odeminiać przez przypadki tam, gdzie to możliwe), nawet jeśli brzmią dziwnie lub podobnie jak inne terminy po polsku (homonimia to homonimia element języków naturalnych). Ale na wypoku ludzie nadal piszą, że