Wpis z mikrobloga

Rozwalają mnie słabopolacy, którzy będą tkwić w błędzie i w swoim zdaniu tylko dlatego, że jest ich XD co z tego, że eksperci zajmujący się językiem polskim podkreślają, że forma W UKRAINIE jest jedyną poprawną formą, a NA UKRAINIE jest błędną. Słabopolacy mają to do siebie, że nie słuchają żadnych profesurów, oni wiedzą lepiej xDDDD "NO PRZECIEŻ OD ZAWSZE MUWIŁEM NA UKRAJINIE WIĘC TAK JEST POPRAWNIE!!!!" "CO TE LEWAKI ZNOWU WYMYŚLAJĄ NAJPIERW JAKIEŚ FEMINATYWY A TERAZ KARZOM MI MUWIĆ W UKRAJINIE? HALYNA GOTUJ BIGOSU!!!" Wy głąby bez szkoły, najpewniej większość z was zakończyła przygodę z językiem ojczystym na maturze zdanej na 31%, ale wy oczywiście lepiej wiecie, jaka forma jest poprawna xDDDD Dlaczego od dłuższego czasu w Polsce panuje taka pogarda dla naukowców i ludzi wykształconych, a prymat wiedzie chłopski rozum? Jak mówiliście całe życie włanczać, to też będzie tak mówić do końca życia, bo taka jest tradycja?

Słownik języka polskiego: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/W-Ukrainie-czy-na-Ukrainie;21778.html
Rada języka polskiego: https://tvn24.pl/polska/w-ukrainie-czy-na-ukrainie-jak-pisac-i-mowic-poprawnie-opinia-rady-jezyka-polskiego-5889703

Przygłupki wykopki może czasem warto schować dumę w kieszeń i stosować poprawną formę? Jak ja gardzę takimi ignorantami jak wy słabopolacy xD Wszystko będziecie robić, byle tylko być przeciwko xDDDDD

W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE W UKRAINIE

#ukraina #polska #wykop #gruparatowaniapoziomu #wojna #p0lka
KRZYSZTOFDZONGUN - Rozwalają mnie słabopolacy, którzy będą tkwić w błędzie i w swoim ...

źródło: z25551124Q,Yulia-Krivich-przed-Dworcem-Zachodnim--z-ktorego-o

Pobierz
  • 39
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: dokladnie! Cala Polska ostatnie 30 lat mowila blednie wraz z prof. Miodkiem!
Tak samo ludzie od kiedy istnieje pismo blednie kobiete nazywali kobieta, a mezczyzne mezczyzna. Coz za niepokojace bledy.

A czytales w ogole co linkujesz?

Która forma jest poprawna: w Ukrainie czy na Ukrainie? Jeśli w Ukrainie, to kiedy wprowadzono zmianę?


Poprawne są dwa typy konstrukcji: (jestem) na Ukrainie oraz (jadę) na Ukrainę, a także (jestem) w Ukrainie oraz
Ziew, zawsze się mówiło na Ukrainie po ki grzyba zmieniać. Tak jest wygodnej a znaczenia nie zmienia. Jak zwykle jebnie$%^ aktywiści udają że coś robią i pomagają ale skutki ich działań są równie efektywne jak modlitwy wierzących XD. A not tak mamy kolejną kość niezgody w narodzie polskim, dziękuje państwo wielcy aktywiści językowi, bo już za mało "gófnobuszy" było.
Być może ma to związek z chuopskim pochodzeniem Polaków, czyli jedni mówią "na Ukrainie", "wychodzę na pole", a drudzy mówią poprawnie "w Ukrainie", "wychodzę na dwór" xD


@neeet: Prof. Miodek mówił, że chodzi o bliskość i familiarność stąd na Węgrzech, na Ukrainie i dlatego mówił, że obie formy są poprawne.
W Wielkopolsce, w Małopolsce, w Ukrainie, w Katalonii, w Burgundii, w Tyrolu, w Langwedocji, w Kapadocji.


Czyli Ukraina to region a nie państwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@oydamoydam: na Mazurach, na Wegrzech, na Słowacji, na Mazowszu, na Lubelszczyznie.

Ale czego to dowodzi? Ano tylko tego:

A tak na serio to w języku polskim nie ma reguły, która wskazywałaby, że "na" mówimy o regionach a "w" o organizmach