Wpis z mikrobloga

Posiadam #garmin fenix 6x i chciałbym go używać do chodzenia/biegania po górach i mam kilka pytań
1. Jakie mapy polecacie? OSM szlaki?
2. Czy jest możliwość zrzucenia trasy na niego żeby pokazywała cały czas szlak na mapie oraz profil wysokości danej trasy?
3. z jakiej tarczy korzystacie podczas górskich wędrówek/biegów?
#gory #bieganie
  • 10
1. Obojętnie, korzystanie z map na tym zegarku to mordęga i i tak pewnie będziesz korzystać z telefonu.
2. Tak, tworzysz ślad w Garmin connect lub uploadujesz gotowy tak i przesyłasz do zegarka, będzie dostępny w sekcji Kursy.
@toniaszek: @teryuu

Jeśli chodzi o mapy to polecam vasaM .
Jeśli chodzi o użyteczność map. Moim zdaniem są bardzo spoko. Mapy na garminie (niezależnie czy to Fenix, edge czy etrex) nie zastępują mapy papierowej czy mapy na telefonie. One służą tylko do sprawdzania czy idziemy wyznaczonym szlakiem albo w odpowiednim kierunku. Do tego by sobie je oglądać i planować drogę nigdy się nie nadawały i wciąż nie nadają.
@teryuu: @bibsz ja chodząc po Tatrach zawsze sobie brałem tylko profil wysokościowy trasy z mapaturystyczna.pl którą będę pokonywał ponieważ tam miałem zaznaczone przewyższenia/ilość km/kolor trasy, bardzo łatwo mi się z tego analizowało przebieg trasy, wiadomo papierowa najlepsze rozwiązanie ale szukam rozwiązania żebym nie musiał ściągać plecaka tylko zerknął na zegarek. Zaraz stworzę sobie przykładowy ślad i zobaczę jak to się przekłada
@toniaszek:
Więc tak: vasaM te projekt oparty jak wszystko na osm więc jeśli chodzi ozawartosc to one wszystkie z grubsza są takie same ale po prostu mi się podoba styl wizualny tych map. Dodatkowo ma szlaki turystyczne więc jak dla mnie wszystko na plus.
Osmapa też jest fajna ale nie ma szlaków. Można dołączyć szlaki jako osobna mapa ale mi się one źle wyświetlają (bardzo grube kreski) - ponoć nożna to
@toniaszek:

1. Jakie mapy polecacie? OSM szlaki?


polecam nakładkę Szlaki z OSM, można pobrać stąd: garmin(kropka)osmapa(kropka)pl, bo standardowa mapa Garmina nie pokazuje kolorów szlaków

2. Czy jest możliwość zrzucenia trasy na niego żeby pokazywała cały czas szlak na mapie oraz profil wysokości danej trasy?


Tak, trzeba tylko sobie gdzieś wyklikać gpx tej trasy, można potem zaimportować poprzez Garmin Connect. Widać profil trasy, a dodatkowo jak sobie włączyć funkcję Climb Pro, to
Pobierz
źródło: Zrzut ekranu 2023-02-11 141130