Wpis z mikrobloga

#remont sobie robie i chce pociągnąć kable internetowe po całym domu i ze dwa na zewnątrz dla kamer.
W większości pomieszczeń kable prowadzone mają być w listwach przypodłogowych, jak wygląda elastyczność takich kabli? Nie będzie problemu w rogach?

Któryś z tych się nada? Albo szukac innego? Ekranowany czy nie ekranowany? Help
https://allegro.pl/oferta/kabel-skretka-drut-u-utp-kat-6a-digitus-miedz-50m-11059642934
https://allegro.pl/oferta/kabel-skretka-drut-u-utp-kat-6a-alantec-100-cu-50m-9542804545

#remontujzwykopem #it #internet #siecikomputerowe #dom
  • 18
@7uras: Jeśli chcesz ciągnąć w listwach przypodłogowych to wg mnie niestety jesteś skazany na linkę. Kupiłem sobie drut i promienie gięcia nie są jakieś powalające (a i też wpływa na parametry sygnału choć nie przy domowych zastosowaniach i długościach 10m).
Także jeśli nie mają być jakieś ozdobne czy coś to weź linkę cat6 albo chociaż 5e i powinno styknąć.
WiFi lepsze


@Berkel_88: zwłaszcza na zewnątrz do kamer, będzie zajebiste :DDD

@7uras oba kable powinny być ok w domu, elastyczność zwykle jest wystarczająca, by takim kablem skręcić, ale nie pomagaj sobie załamując go "w kant", bo w ten sposób możesz kabel uszkodzić. Minimalnych zalecanych promieni gięcia o których dyskutują koledzy wyżej oczywiście warto się trzymać, ale to nie jest tak, że nie wolno ich przekroczyć, bo połączenie padnie. Bylebyś tylko tego
Któryś z tych się nada? Albo szukac innego? Ekranowany czy nie ekranowany? Help


@7uras: Oba, jeśli znajdziesz taniej bierz taniej, do zastosowania domowego nie potrzebujesz ekranu.
@7uras: Jaki listwy ? Uważaj w rogach aby nie pozaginać kabli - ja bym kupił drut 5e (gigabit ethernet), na zewnątrz są inne kable dedykowane (jak mam zwykłe i żyją 20 lat ale może być różnie szczególnie jak będą ruszane).
wziąłem 100m linki cat6


@7uras: szkoda. Za chwilę będziesz miał problem z założeniem na tą linkę gniazdek. Większość z nich ma zaciski przystosowane do drutu i kiepsko współpracują z przewodem typu linka. Serio, kabel zagięty w narożniku nie byłby problemem (przynajmniej póki byś tego zagięcia nie robił "w kant" posiłkując się kombinerkami), linka zagnieciona w sloty dostosowane do drutu problemem i owszem, będzie.