Wpis z mikrobloga

Ile czasu spędzacie na pojedynczym treningu? Wracam do siłki po dłuższej przerwie i rozgrzewka + cztery ćwiczenia po 5 serii/ 12 powtórzeń zajęło mi prawie półtorej godziny. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #mikrokoksy
  • 28
@kaspil: Zależy od kondycji, wieku i masy mięśniowej.

Dziczki z większą masą robią mniej lepiej jakościowych serii niż suchoklatesy.
Młode suchoklatesy mogą nabić większą objętość, a i tak się zregenerować.

Niewytrenowani, lub powracający powinni zwiększać objętość, a potem progresować z ciężarem. Czyli na przykład zaczynasz z 3 seriami, stopniowo przechodzisz na 4, a potem 3 na większych obciążeniach. Wiadomo jak to się ma wszystko do długości treningu. Superserie skracają. Brzuch osobno
jezu co można zrobić w 40 minut


@Pozytywny_gosc: można zrobić trening bez #!$%@? się... wolę zrobić trening gdzie serio jest O G I E Ń i po 45min mieć już wszystko z głowy niż po tym czasie nie być jeszcze w połowie treningu gdzie się nawet nie spocę eh
@HausHagenbeck: ale to nie chodzi o to, żeby zrobić szybko i się spocić.

Chyba że interesuje cię crossfit. Zarówno siła i jak sylwetka (hipertrofia) lubi długie przerwy między seriami. Skracanie przerwy między seriami to tylko głupia moda, a nie skuteczna metoda na zwiększenie objętości, gdyby tak się dało to największe chłopy by trenowały 20 minut dziennie i elo
@Pozytywny_gosc: a na #!$%@? ci więcej? liczy się systematyka i obciazenia ciala w tygodniu, a nie #!$%@? raz na tydzien pod korek

16 serii tygodniowo na każdą partię wydaje się być chyba dosyć dużo? nie jestes kulturystą na towarze zeby walić do oporu
@Zapaczony: no ale pytanie czy na pewno jest zadowolony z wyników?

Bo moim zdaniem już lepiej ćwiczyć te 2h i zrealizować 90% możliwości do wzrostu niż popracować 40 minut i zrealizować 30%. Głupio by mi było ćwiczyć z myślą, że robię coś na #!$%@?, albo że przez to że jestem krócej to mam mniej gainsów, to już bym wolał zostać trochę dłużej z myślą, ze więcej zyskam.

No tylko pytanie jaki