Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
1. nadrukuj hajsu bez pokrycia
2. daj ten hajs społeczeństwu które "INWESTOWANIE" kojarzy wyłącznie z betonem i cegłami
3. zatrudnij sopockiego klauna który sprawi, by hajs tracił na wartości 20% rocznie
4. nie zdejmuj żadnego hajsu z rynku, tylko ogranicz akcję kredytową
5. szok niedowierzanie, ludzie mają pieniądze i lokują je w mieszkania których nie potrzebują, ceny stonks
affairz - #nieruchomosci 
1. nadrukuj hajsu bez pokrycia
2. daj ten hajs społeczeństw...

źródło: 8a84a671b6e2a64d79c1d06ae34651a8c59513f39a97ce3cee45f9a3cf2512e2

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
daj ten hajs społeczeństwu które "INWESTOWANIE" kojarzy wyłącznie z betonem i cegłami


@affairz: każdy pracujący mógł skorzystać, z takiego ruchu. No ale niektórzy chcieli przechytrzyć system (inwestować inteligentnie i nowocześnie).

A to, że ktoś nie wiem, ostatnie 5 lat studiował to żaden argument. @mookie @pastibox @mickpl dawno temu skończyli studia, i założę się, że oni w wieku 25 lat także narzekali, że drogo i ceny odjechały.
  • Odpowiedz
@affairz: screen od jakiegoś randoma z twittera już opanował wykop wrzucany 3 razy w 2 godziny, mający świadczyć, że sprzedaż jest x2 (no bo jak w Warszawie tak wszędzie, "bik tego nie pokazuje więc za gotówkę się rzucili"), a na danych otodom grudzień i styczeń w top7 miastach bez zmian praktycznie xd albo otodom i rynekpierwotny analizują inną Polskę albo ktoś manipuluje wyrwanymi danymi żeby pokazać jak to sprzedaż gotówkowa ruszyła
BaltasarGracian - @affairz: screen od jakiegoś randoma z twittera już opanował wykop ...

źródło: 3f52cf076011acda823c652b5caafa59a03599cc048efae00a9f5f16fd868901

Pobierz
  • Odpowiedz
@pastibox: Bardzo się cieszę, że spadkowicze zaczęli nagle uznawać dane otodom za wiążące. Te same z których już na przeklejonej tabelce wynika, że w styczniu 2023 sprzedaż była na poziomie porównywalnym z kwietniem/majem 2022. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu ja tylko wysnułem pewną teorię, oczywiście mogę się mylić, ale widzę, że nawet wy przyjeliscie moją teorię za prawdopodobną XD. Sorki, że zakończyłem wam tasowanie się tym wpisem z tweetera XD
  • Odpowiedz
  • 0
@pastibox: dobra to jest jeden wpis, ale przecież guru spadkowców pan doradca kredytowy też ostatnio pisał że jest wyraźne ożywienie widoczne na rynku, więc to nie jedyny taki wpis
  • Odpowiedz
5. szok niedowierzanie, ludzie mają pieniądze i lokują je w mieszkania których nie potrzebują, ceny stonks

@affairz:
Tutaj jest coś nie tak i @pastibox ma rację. To jest niemożliwe też z innego względu. Polacy nie mają oszczędności.
https://www.money.pl/gospodarka/22-proc-polakow-bez-oszczednosci-srednia-grubosc-poduszki-finansowej-to-prawie-30-tys-zl-6833875993311936a.html

Jedynie 6 proc. - z grupy 56 proc. posiadających oszczędności Polaków - zgromadziło powyżej 100 tys. zł.

Ponad 100 tys. zł (nie tylko w gotówce, ale lokatach, obligacjach itp.) ma jedynie 3% ludzi.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass Polacy mają gotówkę i kupują nieruchomości jak sprzedadzą poprzednie komuś kto bierze na to kredyt :) Teraz kredytu z nami nie ma to i kasa na nieruchy się skończyła.
  • Odpowiedz
@affairz: @Kiedysbedeczerwonka @Kiedysbedeczerwonka @BaltasarGracian @pastibox @pastaowujkufoliarzu @LaurenceFass

Jedyne co OtoDom i RynekPierwotny mogą sobie zaraportować to ilość unikalnych ogłoszeń, która im zniknęła z portalu w danym miesiącu. Bardzo wątpię, że deweloperzy przekazują im raporty o sprzedaży mieszkań. Aktualnie deweloperzy robią żonglerkę różnymi typami oferty by testować co schodzi (normalna sprawa w nowoczesnej sprzedaży) więc coś wchodzi do oferty, coś jest wycofywane a potem znowu wchodzi w miejsce czegoś innego.

Te dane
  • Odpowiedz