Wpis z mikrobloga

Jaki rodzaj treningu jest najlepszy pod poprawę mocy i siły? Mam interaktywny trenażer od jesieni i robię sobie głównie przejażdżki po urozmaiconym terenie (raz lub 2 razy w tygodniu wpadają jakieś długie podjazdy w Alpach), ale zauważam, że po prostu podtrzymuję formę, a nie idę do przodu. A jeśli idę, to w wolnym tempie.

#szosa
  • 26
@Poemat: aż musiałem się przyjrzeć, co to jest

Build Me Up, Plan overview, Weeks: 13

Duration: 4h 34m/week
Stress points: 396/week
Workouts: 52
Total duration: 59h 26m
Total stress points: 5149

Zone distribution
Z1: 18h 42m
Z2: 10h 28m
Z3: 13h 54m xddddddddddddddddddddddddd
Z4: 9h 49m
Z5: 4h 27m
Z6: 2h 6m

Z3 w zwifcie to nie jest już baza, to bardziej jazda w stylu "udaję że coś robię, żeby
@TypowyXD: a praktyczniejsza nie jest definicja 55-75% ftp (biorąc tez pod uwagę tętno)? bo co z tego, że robię Z3 i traktuję to jako bazę, jak tętno jest wysokie i po 2h czy 3h takiej jazdy nie mam siły, aby następnego dobrze zrobić interwały i taka sytuacja sie powtarza co tydzień
@TypowyXD: Niby tak, ale po co jeździć na tętnie 160BPM, skoro jak mówisz: baza to wszystko poniżej FTP, czyli praktycznie ten sam efekt uzyskasz przy 135BPM, a REGENERACJA jest tak na oko "w #!$%@?" szybsza po lekkim treningu i wtedy gdy musisz rzeczywiście zrobić ciężki trening to nóżka czeka wypoczęta, żeby spuścić ją ze smyczy. Już nie mówię o sytuacji gdy do tego biegasz i coś na siłcę próbujesz ( ͡
@beastofmisery: @TypowyXD Powiem Wam na przykładzie biegania, w którym ciągle nic nie osiągam, ale żebym osiągał to by mnie tu nie było :D. A więc jak odpuściłem bieganie w Drugim zakresie, czyli u mnie około 165BPM, przerzuciłem się na 80/20. To okazało się, że robiąc tylko "bazę" i czasem mocniejsze interwały, ten drugi zakres przyspieszył mi się pomimo, że go nie ćwiczę, no jak to?
@maciup88: to tak ze łącząc to z rowerem i mieszając, zmieniając boćcce nie wiesz co ci pomogło. A biegałeś wcześniej te same mocne interwały w bieganiu? Może biegałeś za intensywnie i się nie regenerowałes z tego.
Mi doszło z 10FTP biegając przez 3 tygodnie i coś to udowadnia? No średnio, dopóki nie jesteśmy jak Norwegowie triathlonisci to to wszystko są dywagacje, domysły i trochę zrządzenie losu.
@beastofmisery: @TypowyXD: zabawna dyskusja się zrobiła pomiędzy grubasami i słabiakami xD

BAZA to wszystko poniżej FTP, Z3 tez ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


Jak przez miesiąc zrobisz godzinne sweet spoty dzień w dzień to może mnie przekonasz do tego stwierdzenia. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Idealnym przykładem, że plany ze Zwifta są ch*jowe jest Karol aka ClassyRider XD


@Poemat: czemu tak uważasz? koleś podniósł w 3 miesiące 0.35w/kg, to za mało?