Wpis z mikrobloga

  • 0
@maniek74: wiesz tutaj jest ponad 15% przewidywanej dywidendy w tej chwili. I wzrost bazy klientów i lotów.

Więc dropu o 50% to ja bym się nie spodziewał.

Sam zredukowałem pozycje o 1/4 na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
jeśli chce się komuś sprzedawać tylko dlatego że zysk mniejszy niż oczekiwania, to nie ma po co się pchać w ten papier, tu nie będziesz miał co kwartał większe słupki zawsze
  • Odpowiedz
  • 1
@arsen-zujew: jeśli zysk jest niższy od oczekiwań ponad dwukrotnie to należy sobie zadać pytanie dlaczego i wdrożyć odpowiednie zarządzanie ryzykiem.

Zwłaszcza, jeżeli mówimy o biznesie który jednak jest cykliczny i zyskuje znacznie mocniej przy dużej zmienność na rynkach a znacznie mniej gdy na rynkach jest spokojnie.

Uzasadnionym jest twierdzenie, że xtb może mieć mniejsze zyski w następnych kwartałach względem q1 - q3 '22 bo w końcu rynki wyjdą z bessy.

Z
  • Odpowiedz
@markier: mnie ciekawi, jak analitycy wliczyli koszty marketingu w te oczekiwania wyniku, bo były one rekordowe, szczególnie kampania z Conorem, reklamy na mundialu i w TV, to wszystko wpadło w Q4, stawki takiego Conora są raczej tajne i nie wiem jak oni to wkalkulowali licząc oczekiwany zysk
  • Odpowiedz