Wpis z mikrobloga

8 Najgorszych Nawyków Programistów

Każdy człowiek wprowadza w swoim życiu szereg złych nawyków, przez które pracuje z mniejszą skutecznością. Dotyczy to również programistów. Najgorsze nawyki dotyczą nie stylu życia, a przyjętego stylu pracy, dlatego warto poznać kilka z nich, by w przyszłości się ich wystrzegać. W dzisiejszym artykule na blogu Modest Programmer poruszyłem ten temat, przedstawiłem 8 złych nawyków, których warto unikać w pracy programisty.

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/8-najgorszych-nawykow-programistow

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia #aplikacje #kursy
kazik- - 8 Najgorszych Nawyków Programistów

Każdy człowiek wprowadza w swoim życiu s...

źródło: 8-najgorszych-nawykow-programistow

Pobierz
  • 66
@kazik-: Czy możesz tutaj stworzyć swój własny autorski(indywidualny) tag ? Po prostu denerwuje mnie jak spamisz tym wszędzie gdzie się da. Na facebooku non stop widzę Twoją łysą glace. A tak to Ci co chcą wrzucą Cię na czarno i będzie git :)
A boli mnie, że byłem za głupi aby kroić taki hajs na tak prostej rzeczy.


@readme: ja chyba mam #!$%@?ą moralność bo było by mi po prostu głupio kroić 13k za skrót z w3schools i brak gwarancji pracy
@kazik-: Najgorszy nawyk to wrzucanie jakiejkolwiek swojej pracy na wykop. Osobiście - propsuje. Ale weź pod uwagę, ze 90% tu to stulejarze, którzy tylko płaczą miałczą jak to wszyscy inni jadą na picu a oni biedni najlepsi w branży nie dostają awansów/podwyżek

Robisz bloga, źlę, robisz kurs źle, wszystko jest zapisane na 2 tablicach od mojżesza a wszystko inne pochodzi od diabła
@Klopsztanga: Już widzę ten przekombinowany kod ;)

Nawet jak jesteś seniorem to szukasz na stackowerflow. A zapytanie zespołu o preferowany sposób rozwiązania nie boli.


tak jak pisałem - zależy o co pytasz - o design czy o duperele które samemu można ogarnąć lub znaleźć w internecie/dokumentacji odpowiedź.
@kazik- Do budowania zasięgów na wykopie trzeba mieć grubą skórę ;)

Mam uwagę do dokumentacji, której prowadzenie imo ma sens na bardzo ogólnym poziomie, np. modułów + opisanie interfejsów. Na poziomie zbyt szczegółowym ma tendencję do rozjeżdżania się z rzeczywistością i zaczyna wręcz przeszkadzać, tj. wprowadza w błąd.
co 0_o Jakbym prosił o pomoc to dzisiaj byłbym średniakiem xD Rozwiązywanie problemów, poprzez debugowanie, wchodzenie w korzenie systemu by znaleźć buga poznajesz system, stajesz się ekspertem systemu - a co za tym idzie - bardziej wydajny w późniejszym etapie.


A tak zapytasz się i dostaniesz rybkę zamiast wędki xD Nie wiem w jakim sensie to piszesz, ale na pewno nie powinieneś pisać tego tak ogólnikowo. Bo samodzielne rozwiązywanie problemów to część
Blogi programistyczne kiedyś:

Oto cały poradnik jak stworzyć aplikację z wykorzystaniem dwóch technologii „nie do połączenia” oraz jak to wszystko zoptymalizować.

Blogi programistyczne dziś:

Umyj się i 100 pomysłów na aplikację.

Coś tu poszło mocno nie tak. Choć może nie znam się, bo blogaskuję o programowaniu od 15 lat…
@martwykotek: Dokładnie :D Jeszcze ludzie plusują komentarz, że 'pisanie bloga bez dobrej wiedzy to zły nawyk' - przecież to jeden z najlepszych sposobów na wyróżnienie się z tłumu programistów i pokazanie, że robisz coś więcej niż sama praca.
co 0_o Jakbym prosił o pomoc to dzisiaj byłbym średniakiem xD


@Klopsztanga: i potem kończy się w ten sposób że siedzisz dwa dni nad zadaniem na 2 godziny bo przegapiłeś prostą rzecz albo zwyczajnie brakuje ci wiedzy w danym temacie.