Wpis z mikrobloga

8 Najgorszych Nawyków Programistów

Każdy człowiek wprowadza w swoim życiu szereg złych nawyków, przez które pracuje z mniejszą skutecznością. Dotyczy to również programistów. Najgorsze nawyki dotyczą nie stylu życia, a przyjętego stylu pracy, dlatego warto poznać kilka z nich, by w przyszłości się ich wystrzegać. W dzisiejszym artykule na blogu Modest Programmer poruszyłem ten temat, przedstawiłem 8 złych nawyków, których warto unikać w pracy programisty.

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/8-najgorszych-nawykow-programistow

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia #aplikacje #kursy
Pobierz kazik- - 8 Najgorszych Nawyków Programistów

Każdy człowiek wprowadza w swoim życiu s...
źródło: 8-najgorszych-nawykow-programistow
  • 66
mam pytanie, czy pomaga Ci w jakiś sposób w karierze programisty to "budowanie marki osobistej"? Mam na myśli prowadzenie bloga, zbieranie jakichś list mailingowych, tworzenie kursów? Robisz to, żeby kiedyś móc to sprzedawać i nie pracować jako programista, bo tak naprawdę tego nie lubisz, czy po co?


@adrian1207: odpowiem na pytanie - w korpo liczy się marka - babeczki z HR mają mokro w majtkach a i wysocy niekumajacy pracy IT.managerowie
niechęć do proszenia o pomoc – pojawia się tutaj obawa, że osoba pytająca lub prosząca o pomoc zostanie uznana za niekompletną i pozbawioną odpowiednich kompetencji, dlatego zamiast prosić o pomoc, samemu stara się rozwiązać problem. Traci się w ten sposób czas. Istnieje też spore ryzyko, że tych poprawnych szybko się nie znajdzie,


co 0_o Jakbym prosił o pomoc to dzisiaj byłbym średniakiem xD Rozwiązywanie problemów, poprzez debugowanie, wchodzenie w korzenie systemu by
Pisanie własnych frameworków kiedy istnieją dedykowane i sprawdzone rozwiązania. Potem brakuje czasu na wieczne aktualizacje, Jak gość odchodzi nikt nie chce utrzymywać bardzo skomplikowanego rozwiązania. Jak pisze go jeszcze do chmury to nawet nie chce tego dotykać.
Wykopki nie rozumieją.

Piszesz bloga, robisz newslettera z treściami, które są truizmami lub stwierdzeniami, które na chłopski rozum są sensowne ale mają ograniczone zastosowanie, zwłaszcza jak pracuje się w mocno specyficznej branży - ważne, żeby zebrać bazę.

Blog procentuje, bo nie mając jakiegoś dużego imiennika / sobowtóra na nazwisko, to się w Googlu pozycjonujesz nawet wyżej niż swój LinkedIn. Jak Widać cie w Google, to podświadomie można uznać, że ma się "jakąś