Wpis z mikrobloga

Hejka mirki, chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami, wydaje mi się że są dosyć ciekawe, a być może kogoś to zmotywuje do działania. Btw jestem zainteresowany buddyzmem i filozofia ta wg mnie jest bliżej poprawnego odbioru rzeczywistości od innych. Zapraszam do obserwowania tagu #przemysleniapepe

Wszystkie podejmowane działania wydają się nie mieć znaczenia w dalszej perspektywie. Nasza obecność w tej rzeczywistości, czymkolwiek jest egzystencja, jest ukierunkowana na zapewnienie sobie jak najlepszych odczuć zmysłowych i jak najdłuższego życia, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie po co. Po co zapewniać sobie jak najdłuższe życie, albo chociażby cokolwiek innego, i dlaczego jesteśmy na to ukierunkowani. Dlaczego układ nagrody jest stymulowany w przypadku tych konkretnych działań. Można oczywiście podejrzewać, że jest to efektem ewolucji i zapewnia największą szansę na przetrwanie, ale co jest powodem ewolucji, doboru naturalnego i złożonych procesów, które składają się na życie konkretnego organizmu. Poza ślepym podążaniem za wytycznymi wykreowanymi przez mój umysł i zachodzące w nim procesy, nie istnieje racjonalny powód egzystowania w tym świecie lub nie jest on znany.

#gruparatowaniapoziomu #filozofia #wiara #nauka i trochę #fizyka
  • 21