Wpis z mikrobloga

Mireczki witam ponownie,

Przedstawiam Wam mój pierwszy film na jutube z autorskim przepisem na Kozackie kawałek mięsa z ziemniakiem i przyprawami! Dzięki sporemu odzewowi w poprzednim wpisie zdecydowałem się działać i voila! O to i on. Wszelkie sugestie/uwagi/rady mile widziane!

Dopiero raczkuje więc wszystkie uwagi mile widziane ;)

Zachęcam do subskrybcji, przepisy będą proste, szybkie i smaczne! Filmy 13 sekundowe bez zbędnej gadki.

PS: zapraszam również na tag #ziemniakowniezostawiaj

#youtube #polskiyoutube #jedzenie #gotujzwykopem #gotowanie #fastfood
Ziemniak43212 - Mireczki witam ponownie,

Przedstawiam Wam mój pierwszy film na jutub...
  • 22
@Ziemniak43212: W ogóle czujesz akcje że to rozlane jajko na toście z majonezem i keczupem było potem w nocy promowane przez admina na głównej xD?
Musze sie zacząć uczyć od niego gotować, bo mnie w ciągu tych 3 lat ten zaszczyt jeszcze nie kopnął, być może dlatego też że prawdziwi kucharze maja kanał i statyw a nie produkują się dla jakiś serwisów z których nie ma kasy.
@Ziemniak43212: Na YT jest sporo zajebistego kulinarnego contentu. Ja po prostu nie rozumiem skąd w ludziach tyle bezczelności, że jak sie nic nie potrafi to można to nic sprzedać innym. Kompletny bezsens ale jak sa odbiorcy to czemu nie, niektórym wychodzi oszukiwanie, w ten sposób możesz nawet zostać ministrem albo kim tylko chcesz, musisz tylko dobrze wkręcić innych.
rozlane jajko na toście z majonezem i keczupem było potem w nocy promowane przez admina na głównej xD?


@arinkao: Nie na czasie jesteś. Nasz przyszły laureat gwiazdek Michelin opublikował nowy film!
Jeszcze gorszy od tamtego.
Potem wstawiał go na wykop 3 razy, bo za pierwszym i drugim razem dostał za mało plusów, więc pousuwał wpisy.
A na koniec tchórzliwie pousuwał moje komentarze w ostatnim wpisie :D
@paramyksowiroza: Widziałam. Ja mu wróżę spektakularny sukces, topgar dorobił się wreszcie konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uważam że to człowiek który na serio ma wenę i ochotę się czegoś nauczyć, lubi eksperymenty, cos sam robi w kuchni a wielu nie robi nic.
Ale no sorry. Cycki opadają. Nie jestem na czasie bo czasy się zmieniły a my jesteśmy boomerami, nie możemy pojąć tego że można nic nie
@paramyksowiroza: Odpowiem na Twoje pytanie ze screena: Bo można, bo inni się na to nabiorą, bo to szansa na zarobek, sprzedajesz jakiś gówniany content, zarzucasz przynętę, czekasz aż rybki będą brały.

Za podobne pytania i rozmowę topgar mnie dał na cl. Skończyłam jako straszna hejterka super kucharza bo miałam czelność stwierdzić że lepiej doprawić pieczoną rybę w środku, niż jej nie doprawiać.
W uj flustrujące akcje dla boomerów, nam sie wmawiało
@arinkao: Nadal trzeba coś mieć i coś umieć. Jakoś nie wierzę, że mu się ten kanał utrzyma na dłuższą metę.
Łatwo jest tylko zacząć, ale rzeczywistość szybko go sprowadzi do parteru.
Bo ja nie uważam że ma wenę i ochotę. On po prostu robi to po linii najmniejszego oporu, bo mu się po prostu nie chce.
Albo to po prostu troll...
@LyzkaSrebrnikowWBeczceBetonu:

Nie tylko tego nie wiesz. Ja bardzo cenię sobie krytykę, ale jednak konstruktywną, popartą wiedzą. Nie chcę mi się ci tego tłumaczyć, ale jeśli ty chcesz to wytłumaczę.

Jeśli chodzi o platting to dziękuję bo uważam,że na tym tle wypadam bardzo słabo.

Co do gwiazdora to słyszałem kiedyś o nim w okresie świąt Bożego Narodzenia, gdzieś na zachodzie kraju.

( ͡° ͜ʖ ͡°)