Wpis z mikrobloga

Będąc jeszcze w liceum moja polonistka powiedziała coś co zostało ze mną do dzisiaj i nadal się zastanawiam nad zasadnością jej słów.
Babeczka stwierdziła, że losy dwóch bratnich dusz będą się ze sobą przecinać przez całe życie, ale nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której te dwie osoby stworzą szczęśliwą relację. Zawsze temu dwojgu będzie stało coś na przeszkodzie, aby być razem. I mimo tego, że będzie ich do siebie ciągnąć to finalnie stworzą związki z zupełnie kimś innym - oczywiście będą kochać tę nową osobę, ale to nie będzie TO magiczne i niepowtarzalne uczucie jak to, którym darzyli swoją bratnią duszę. Po prostu tak jakby przeznaczenie z nich zakpiło i nie uwzględniło dla nich wspólnego szczęśliwego zakończenia.
Dlatego z chęcią bym poczytała co Mirki i Mirabelki o tym sądzą, może ma ktoś podobne doświadczenia i się zgadza z tą koncepcją albo wręcz przeciwnie i uważa, że to brednie i sam tworzy ze swoją bratnią duszą szczęśliwą relacje.

#bratniedusze #uczucie #zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #milosc #los #przeznaczenie
  • 118
@panthererose: no ale nie zmienia to faktu, że osób które mogłyby być twoimi bratnimi duszami jest sporo, zwłaszcza patrząc na ilość ludzi. Tak mi podpowiada logika. A czy faktycznie trafisz na jakąś to inna bajka, zależy ile osób poznajesz.
@panthererose
jeden rabin powie nie drugi tak, z jednej strony mogła bazować na własnych doświadczeniach i to przeżyć ale to nie znaczy że to reguła tylko po prostu to się jej zdarzyło, z drugiej bardzo często idealizujwmy osoby które nam się podobają, dopowiadamy sobie ich cechy lub zniekształcamy to co widzimy tak że wydają się jeszcze fajniejsi, moim zdaniem jeżeli się trafi takie połączenie to się jest się jest z taką osobą,
@jednorazowka: Pracownicy mediów to trochę inna półka. Wiadomo, że oni przede wszystkim powinni dbać o poprawność języka polskiego. Ja również jestem zwolenniczką, aby zachować jak największą poprawność języka, dlatego z pokorą przyznałam się do błędu i przyjęłam wskazówki. Dzięki za film, ale już miałam okazję przesłuchać.
Ja ze swoją pierwszą miłością nie chciałabym być, wiec w sumie dobrze że ten los z nas zakpił. ale skłamałabym, gdybym powiedziała że kiedykolwiek poczułam coś silniejszego niż tamto.


@hermetyczniee: ale to tylko dlatego że wtedy nie miałaś doświadczenia, a mózg silnie próbował przekonać do prokreacji. Imo późniejsze miłości są cenniejsze, bo bardziej świadome. Nawet jeśli się wydaje że słabsze - to są dużo szczersze, a to im daje większą moc.
@panthererose: nie ma czegoś takiego jak bratnia dusza z tym jedynym xDD jesteś w stanie z wieloma ludźmi na ziemi poczuć "tę więź" zwyczajnie dlatego że będziecie pod tymi i innymi względami do siebie pasować, jednak zawsze, zawsze będziesz w stanie znaleźć kogoś jeszcze bardziej do siebie dopasowanego - tym bardziej miej na uwadze, że jest to dosyć zmienne, bo człowiek sam się potrafi zmienić w 3,6, czy 9 lat.. a