Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś jeszcze na tagach #budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli tak, czy na podstawie zdjęcia da się powiedzieć jaki materiał jest tu wklejony? Nie jest twardy, idzie włożyć palec na pół paznokcia.

Sprawa wygląda tak, że przy laniu nadproży chciałem je cofnąć o 5 cm co by potem ocieplić pod rolete zewnętrzną. Ekipie się spieszyło więc zaproponowali, że coś włożą na szybko, cofną, a jak przyjdzie co do czego to się usunie i zainstaluje docelowy materiał (ja chcę płytę PIR).

Oczywiście jak przyszło co do czego to kręcą nosem, że ciężko to będzie ruszyć bo beton wszedł w tą fakturę, że teraz to dłubanie będzie itp itd ale z drugiej strony nie pamiętają co to dokładnie za materiał (wzięli go z innej budowy).

Średnio mi się widzi instalowanie na nim rolety, szczególnie, że jest miękki (oczywiście po wypełnieniu faktury zaprawą) ale może jakby się okazało, że to coś wybitnego termicznie to rozważę ;)

#pytanie
Pobierz ATAT-2 - Jest tu ktoś jeszcze na tagach #budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem ...
źródło: 20230127_154524
  • 13
@ATAT-2: XPS jest twardy, EPS jest twardszy od normalnego fasadowego, ale jakoś szczególnie twardy nie jest. Spokojnie do wydłubania rąbem młotka, meslem, nawet szpadlem, po prostu się baranom nie chce.
Oczywiście jeśli chcesz to wydłubywać, bo jeśli jest tam go jakaś uczciwa grubość, to może nie warto?
@Jarek_P: pogrzebię przy tym jutro i jak zerewe kawałek to nie będa mieli wyjścia :P

Ale się wykręcają - mówili że beton wszedł na pewno w rowki a z tego co widzę to z tyłu jest gładko ;)