Wpis z mikrobloga

To co fabularnie w side-questach najbardziej mnie kłuje w W3 to, że tak powiem, "konstrukcja informacyjna".

Mam na myśli to, że nie zawsze z samej gry/rozgrywki/lektury znalezionych zapisków da się wywnioskować dobrą decyzję do podjęcia oraz - druga rzecz - że wybierając dialog, który prowadzi w którymś kierunku, sam możesz być zdziwiony do czego on finalnie doprowadza - czytaj - te teasery kwestii dialogowych w ważnych momentach są słabo napisane.

Dobry przykład to cały wątek na Kłomnicy.

Przykład pierwszy - Morowa Dziewica. Cała ta gadka o pochowaniu szczątek Anabelle, aby zaznała spokoju był przykładowo dla mnie racjonalny. A tymczasem #!$%@?, chłop się wykopyrtnął, bo Anabelle wyprowadziła Geralta w pole srać. Problem tylko w tym, że nie było jak się dowiedzieć lub zweryfikować czy to pochowanie szczątek załatwi sprawę. Myślałem, że po prostu #!$%@?łem, bo nie przeczytałem bestiariusza, ale potem sprawdziłem i nie było słowa na ten temat. Tak więc dobra decyzja jest do osiągnięcia tylko poprzez doświadczenie z pierwszego przejścia - słabo.

Drugi przykład to ta afera z Keirą. Chcesz ją po prostu zatrzymać, bo nie wiesz w sumie czy srogo #!$%@?ęty Radowid sobie nie zrobi dzięki niej broni biologicznej, tymczasem nie mija minuta i musisz #!$%@?ć ją mieczem xD Z tego co pamiętam chyba da się tak zrobić, żeby oddała notatki i poszła do KM, ale pokierowanie rozmowy w ten sposób jest bardzo nieintuicyjne. Nie chcę siedzieć z poradnikiem, żeby pokierować wydarzeniami w przyjęty sposób. Kreacja sprawczości gracza jest bardzo słaba w tym wątku.

#wiedzmin3 #wiedzmin #gry #grypc
MarteenVaanThomm - To co fabularnie w side-questach najbardziej mnie kłuje w W3 to, ż...

źródło: The Witcher 3 Screenshot 2023.01.25 - 03.22.26.04_wynik

Pobierz
  • 8
@MarteenVaanThomm: Ja grając w W3 mam wrażenie, że wszyscy mają honor samurajów. "X został znaleziony martwy, rozszarpał go Y, ale nie martw się, został pomszczony, a bestia już nikogo nie zaatakuje".
Jeśli chodzi o Anabelle to chyba można było bardziej drążyć temat i by wyszło na jaw, że jest morową dziewicą, jeśli dobrze pamiętam. Ale jak przechodziłam grę drugi raz to mnie też oszukała i zabiła chłopaka.
@lakas14: co do Anabelle - może, ale i tak można się kłócić. Ale to, że dialogi z Keirą cokolwiek inputują na poziomie linijki do wyboru to już mnie nie przekonasz xD Nie ma dla mnie żadnego argumentu logicznego za tym, że miałbym wiedzieć/zakładać/domyślać się, że wybranie linijki z Radowidem sprawi focha, a #!$%@? jej trzecią opcją załatwi mi z nią walkę na śmierć i życie xD
@poorepsilon: też zaczynam już rzygać tym cukierkowym światem, dlatego teraz lecą same #!$%@? decyzje typu pozwolenie wilkołakowi na rozszarpanie tej tępej dzidy, pozwolenie powiesić nilfgardczyka, nierozwiązywanie jana verduna, który teraz gnije na dnie utopca kałduna (to akurat trubo dobra decyzja xD), zostawienie nilfgardczyka na śmierć w białym sadzie i tak dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do Anabelle to owszem była opcja na końcu typu, że ci
@MarteenVaanThomm: Wgl to Keira jest bliską przyjaciółką Yen i zabicie jej powinno mieć spore konsekwencje fabularne. Ponoć wątek z Keirą był na szybko wprowadzany.

W jednym dialogu wybierasz [siłą usuń Dijkistre z drogi] i nagle Geralt brutalnie łamie mu nogę.XD
@lakas14: fabularnie w3 ma sporo dziur i właśnie takich pozornych wyborów.

Jak tak teraz zwróciłem uwagę na te dialogi to ładnie było widać w całym wątku jaką jest manipulatorką, puściłem ją do Radowida, oboje wiemy jak to się skończy, bo nie zamierzam tym razem bawić się w królobójcę xD To chyba najlepszy rewanż xD