Wpis z mikrobloga

Dlaczego praktycznie wszyscy mówią o najnowszej wersji Wykopu jako wersji 2.0? Jestem tu od samego początku i pamiętam 7 dużych aktualizacji (z czego wersje 6 i 7 nie różniły się zbytnio wyglądem, ale sporo zmian zaszło w samym kodzie Wykopu). Zgodnie z moją wiedzą obecna wersja jest wersją 8!

W ramach #ciekawostki chciałbym przedstawić Wam jak się zmieniał #wykop na przestrzeni lat. Zrzuty ekranu poszczególnych wersji w komentarzach.

#wykop #wykop20 #wykop2023 #nowywykop
Pobierz hyperlink - Dlaczego praktycznie wszyscy mówią o najnowszej wersji Wykopu jako wersji...
źródło: Wykop 1.0 (2005)
  • 79
Ja to już jestem stary, ale tylko mi poprzednie wersje wykopu wydają się przeraźliwie czytelne i znacznie bardziej funkcjonalne jeśli chodzi o orientację oraz ergonomię? Zdaje sobię sprawę że pewnie brakowało niektórych funkcji, oraz były dziury bezpieczeństwa do połatania, ale dlaczego interfejs musi też przechodzić zmiany wyglądu?
Domyślam się że celowo strony są coraz bardziej komplikowanie, "pstrokate", z nawalonymi okienkami, toolbarami, przyciskami i funkcjami, aby użytkownik przebywał na stronie dłużej, aby zobaczyć
@Wormditt: nieprawda. U największych zmiany są drobne i najczęściej po długich testach A B na ograniczonej liczbie użytkowników. Poczytaj sobie chociażby o Amazonie bo na temat ich podejścia do zmian ux napisano setki artykułów i prac doktorskich.
@hyperlink: pierwszy wykop taki zielony był, ale nie mam screena. W każdym razie, te wszystkie zmiany, to były takie stopniowe usprawnienia, a nie wywrócenie wszystkiego do góry nogami tak, że połowa rzeczy nie działa lub działa super wolno, jak teraz
też był taki kwik jak teraz?

: zawsze był kwik

Obecna wersja to był kwik na kilkanaście stron komentarzy

był podobny kwik


@Artrix: @young_fifi: @asdfghjkl: @elperson: Kwiczecie, to jedynie wy "hurr durr to nie wina portalu, to wina wykopków że im się nie podoba". Tu nie chodzi o design czy jakąś funkcjonalność która jest, a której nie było. Tym razem #!$%@? uztkowników wynika z tego, że po wprowadzeniu
@Rzuku: z tym nic to bym nie przesadzał bo jednak udało ci się napisać coś xD no nie jest najlepiej. Też mi się to nie podoba i nie rozumiem jak można było pozwolić na publikację aplikacje w takim stanie. Dwa lata temu hucznie zapowiedzieli że już niedługo nowa wersja i nagle publikują coś w takim stanie. Nie rozumiem jaki proces myślowy za tym stał. Nikt tego nie testował czy jak...
@Rzuku: Ale ja mówię dokładnie to co Ty. Może nie wyraziłem się jasno, ale chodziło mi o to, że w obecnej wersji jest #!$%@? wykopków i jest ono uzasadnione, ponieważ 1) zmieniono naprawdę bardzo mocno wygląd portalu, ale w taki sposób że nie da się go czytać 2) wiele funkcjonalności przestało być sprawnych 3) usunięto część funkcjonalności 4) dodano nowe, których nikt nie chce (lewy boczny pasek).
@elperson: Zmiany interfejsu zawsze były i będą krytykowane. CSS wykopowicza upodabniający stronę do jej poprzedniej wersji, to też nie jest coś, czego wcześniej tutaj nie było. Jedna z większych zmian również znacznie spowolniła portal, a jeden z użytkowników poprzeglądał kod strony i ładnie ich wtedy wypunktował co to za amatorka. Wtedy dosyć często wypowiadał się główny programista wykopu @maciejkiner, powstał nawet wciąż żywy tag #maciejpsuje.
Jednak tak wielu mniejszych