Wpis z mikrobloga

Dlaczego praktycznie wszyscy mówią o najnowszej wersji Wykopu jako wersji 2.0? Jestem tu od samego początku i pamiętam 7 dużych aktualizacji (z czego wersje 6 i 7 nie różniły się zbytnio wyglądem, ale sporo zmian zaszło w samym kodzie Wykopu). Zgodnie z moją wiedzą obecna wersja jest wersją 8!

W ramach #ciekawostki chciałbym przedstawić Wam jak się zmieniał #wykop na przestrzeni lat. Zrzuty ekranu poszczególnych wersji w komentarzach.

#wykop #wykop20 #wykop2023 #nowywykop
hyperlink - Dlaczego praktycznie wszyscy mówią o najnowszej wersji Wykopu jako wersji...

źródło: Wykop 1.0 (2005)

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
Ile tam się mieści treści <3
Teraz wchodzę na główną i wiedzę dwa znaleziska na raz. Trzy jak trochę przewinę, trzeba scrollować jak głupi
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: no super drobne zmiany na facebooku, gdzie cały layout został zmieniony, a jak masz własnego fanpage'a to cały system zarządzania nim jest CAŁKIEM inny. Google też zmienia layouty swoich stron - Google Analitycs jest całkiem inny niż ten chociażby sprzed kilku lat, niedawno zmienili wygląd też GooglePlay (też #!$%@?). Z amazonem to nie wiem bo nie korzystam. Ale przykłady Facebooka i Google że niby boją się zmienic jeden przycisk o
  • Odpowiedz
z tym nic to bym nie przesadzał bo jednak udało ci się napisać coś xD


@asdfghjkl: No, teraz tak, ale w dzień premiery zdarzało się, że komentarze czasem pojawiały się po kilku minutach, a czasami wcale i trzeba było siedzieć i odświeżać, żeby sprawdzić, czy komentarz się dodał, czy pisać jeszcze raz, więc działającymi bym ich nie określił
Po części też trochę rozumiem ludzi, którzy myślą, że samo dodanie nowych rzeczy
  • Odpowiedz
@Wormditt: zmieniają ale te zmiany są wynikiem testów A/B. To nie tak się odbywa jak tobie się wydaje że z dnia na dzień jest nowa strona. Prowadzone są testy na grupie użytkowników i badane ich reakcje i to jak nawigują po stronie. Nie jest to dziełem przypadku czy ułańskiej fantazji. Takie rzeczy się nie dzieją w miliardowych biznesach
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: no spoko, ale to nie ja sugerowałem że ktoś nie robi zmian, bo "boi się o kilka px guzik przesunąć".

Swoją drogą to coś #!$%@? są te reakcje badane, skoro Google bardzo lubi gdy użytkownik lata myszką z prawej do lewej, by coś zrobić, facebook to samo. Wszystko sprowadza się do tego by mobilnie tylko dobrze wszystko działało (i to nie zawsze)
  • Odpowiedz
też był taki kwik jak teraz?


@elperson: Zawsze :D Co wersję jest to samo.

Nie podoba się design, ludzie chcą powrotu do starego, tworzą swoje style w stylusie (można poszukać ile jest wersji z różnych lat tam w bazie) potem się przyzwyczajają i bronią jej wraz z nową wersją :D

Jak za każdym razem mieli by się cofać z wyglądem to portal wyglądał by jak pierwszym screenie :)
  • Odpowiedz
@hyperlink: Masz 1000% racji. To nie wypok 2.0.
to nowy, Narodowy wypok, dziei ktoremu serwerownia wstaje z kolan.
Nie beda niemce i inne amerykany ze sowimi lgbtagdrtv mowic serwerowni jak naprawic tagi!!!1111
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: @hyperlink pierwsza wersja byla napisana w Ruby on Rails afair

Edit. A moze jednak php, a pozniej bylo przepisane na RoR.

W archiwum widze ze to bylo:
„php5.1, mysql4.1, AJAX, JavaScript, RSS.”
  • Odpowiedz