Wpis z mikrobloga

Tylko nieco ponad 50% osób skorzystało z wakacji kredytowych na koniec grudnia 2022. I wygląda na to, że więcej nie będzie.

Nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem decyzji osób, które tego nie zrobiły. Podejrzewam, że jest z tym tak jak z podejściem do PPK - olaboba, to jakiś gówniany pisowski program, nie chcę go. Ludzie są już tak uprzedzeni, że to uprzedzenie zakrywa im realne korzyści jakie mogą osiągnąć.

Z drugiej strony - eksperci tagowi wieszczyli, że wakajki będą w #!$%@? inflacjogennym czynnikiem. No cóż, chyba znowu im nie wyszlo. XD

https://businessinsider.com.pl/finanse/tyle-osob-skorzystalo-z-wakacji-kredytowych-liczba-beneficjentow-stanela-w-miejscu/4s4g5vt
#nieruchomosci #kredythipoteczny #wakacjekredytowe #inflacja
  • 46
@Krupier: jest jeszcze sporo ludzi, którzy wzięli wakacje i nie nadpłacają, bo konto oszczędnościowe oferuje wyższe oprocentowanie niż oprocentowany jest kredyt.
Ja mam stałe na poziomie 5.8% a oszczędności oprocentowane powyżej 7%. Nawet odliczając belkę wychodzę lekko do przodu. Po prostu teraz nie mam ciśnienia, żeby nadpłacać. Do tego moja poduszka finansowa rośnie, więc można spać spokojnie.
@Krupier: ja nie skorzystałem bo takie mam poglądy. Nie potrzebuje to nie korzystam z pomocy i mam na myśli wszystkie te fajerwerki czyli 500+, wyprawkę szkolną i wakacje kredytowe. Pierwszy raz pisze na nowym wykopie wiec #!$%@? wie komu odpisuje