Wpis z mikrobloga

Czemu w ogóle nazywam się socjalistą?

1. Jestem pod wrażeniem Piotra Ikonowicza który tak siebie mianuje i popiera socjalizm. Takich socjalistów to ja chcę... Człowiek inteligentny o bardzo dobrych diagnozach politycznych i społecznych, a przede wszystkim o wyjątkowej moralności. Jest lepszy ode mnie pod obiema względami, a także od innych polityków. Absolutny numer jeden w Polsce.
2. Uważam że Polska powinna zrobić zwrot w lewo - to znaczy z nastawieniem na pracowników a nie pracodawców, na biednych a nie bogatych, na równość a nie nierówności. Chodzi o to że nawet jeśli jestem tak naprawdę centrystą albo centrolewicowcem, to takie umiarkowane centrowe gadanie do niczego nas nie zaprowadzi w tej sytuacji jaką mamy, czyli mocną dominację prawicy. W tym przeciąganiu liny na lewo musimy odpowiednio mocno szarpnąć w lewo, tak żeby uzyskać jakiś centrowy konsensus. A mi jest wręcz bliższy lewicowy.
Polska potrzebuje paru rozwiązań które nie mieszą się w kapitalistycznym konserwatywno-liberalalnym paradygmacie, więc nie zostają z tego powodu wprowadzane. I to błąd.
3. Mój własny charakter - osobiście dowartościowuję się przez to jaki jestem, a nie przez to jak drogie rzeczy posiadam i uważam że takie coś powinno być dominujące nad "materializmem". Mam więc małe wymagania materialne, za to wysokie co do czasu wolnego oraz zdrowia. Kolejna sprawa - rozumiem ludzi. Nie to żebym był jakoś szczególnie współczujący, ale z wiekiem nauczyłem się ich rozumieć, to coś jak empatia (chociaż tego słowa celowo nie używam bo może było by na wyrost).
Podsumowując: doświadczanie życiowe (własne i poznanie innych ludzi), jako tako empatyczność, brak materializmu.
4. Do socjalizmu przekonują mnie nie żadni tam socjaliści, tylko zwykle liberałowie. Wystarczy że zacznę tego słuchać i chcę być jak najbardziej przeciwko. To nie jest tak jak myśli kuceria od np. Szymona Pękaly itp. że taki ja jestem zamknięty w jakiejś lewackiej bańce. Nie - to wy z waszymi bredniami mnie tak bardzo odpychacie od siebie że chcę być jak jak najbardziej przeciwko. Przykład: Janusz Korwin Mikke uważający się i przez wielu jako absolutny wzór prawicowości. Jeśli to jest prawicowiec (a jest) to ja chcę być lewicowcem. Czy chociażby wspomniany Szymon.

#antykapitalizm #socjalizm #lewica #prawica #korwin #wojnaidei
  • 15
@M_xxx
Z mojej perspektywy lewacka ideologia jest dla ludzi leniwych. Lewicowcy nie chcą na coś zapracować oni chcą dostawać za darmo. Jeśli komuś idzie lepiej bo pracował mądrzej, dłużej i zarobił więcej to najlepiej ukarać go i wyrównać do szeregu. nadmiar jego pieniędzy dać nierobom którzy tylko czekają i podburzają do tego resztę. Bo on jest kapitalista który ucieka biernych.
2. Uważam że Polska powinna zrobić zwrot w lewo - to znaczy z nastawieniem na pracowników a nie pracodawców, na biednych a nie bogatych, na równość a nie nierówności.


@M_xxx: może być i gówno, byle wszystkim po równo? Jak myślisz (?), rozwój cywilizacyjny/techniczny to generalnie zawdzięczamy komu? Bo jak dla mnie to nie wtłoczonym w hasła socjalizmu przeciętniakom, żerującym na innych, tylko indywidualnościom, którzy wybijają się ponad przeciętność. A jak jesteś
może być i gówno, byle wszystkim po równo? Jak myślisz (?)


@Nieszkodnik: Nie.

rozwój cywilizacyjny/techniczny to generalnie zawdzięczamy komu?


@Nieszkodnik: Naukowcom, pracownikom oraz lewicy.

A jak jesteś dobry, to chcesz być doceniany. Co z automatu spowoduje nierówności, nieprawdaż?


@Nieszkodnik: Przeczytaj mój wpis. Pisałem że jestem za docenianiem, ale bardziej przez to że jest się dobrym, a nie przez to że ma się drogie rzeczy.

Nie wklejaj mi tu jakiś
Pisałem że jestem za docenianiem, ale bardziej przez to że jest się dobrym, a nie przez to że ma się drogie rzeczy.


@M_xxx: czyli pochwała prezesa i mieszkanie w klitce, zamiast własnego domu? Czyli jakieś odznaczenie i #!$%@? per pedes zamiast wygodnego samochodu? Do pewnego poziomu ideologia może komuś wystarczyć, ale generalnie to byt kształtuje świadomość, nieprawdaż? Więc jeśli tylko granice będą otwarte (bo zdajesz sobie sprawę, że socjalistyczne raje
Pisałem że jestem za docenianiem, ale bardziej przez to że jest się dobrym, a nie przez to że ma się drogie rzeczy.


@M_xxx: czyli pochwała prezesa i mieszkanie w klitce, zamiast własnego domu?


@Nieszkodnik: Nie. Czyli to:

jestem za docenianiem, ale bardziej przez to że jest się dobrym, a nie przez to że ma się drogie rzeczy


Mieszkanie nie służy do szpanu przed innymi tylko jest potrzebne do przeżycia oraz
W dodatku jesteśmy na etapie rozwoju gospodarczego że każdy mógłby mieć spoko mieszkanie z ciepłą wodą bieżącą i prądem (posiadanie mieszkanie nie powinno być wyznacznikiem luksusu, bogactwa i statusu, słyszałeś może o haśle "mieszkanie prawem a nie towarem?").


@M_xxx: czyim kosztem chcesz zapewnić wszystkim to prawo? I inne? Innych bezdomnych? Innych biednych? Ktoś musi te środki wypracować, co nie? Czyli muszą być bogaci, których można opodatkować, nieprawdaż? Jak bogatych nie będzie,
czyim kosztem chcesz zapewnić wszystkim to prawo?


@Nieszkodnik: Burżujów.
To pytanie pokazuje jak olbrzymia jest twoja niewiedza (ignorancja?) na temat poglądów jakie ostro krytykujesz.

Czyli muszą być bogaci, których można opodatkować, nieprawdaż?


@Nieszkodnik: Nie.

Jak bogatych nie będzie, to nie będzie środków na fundowanie praw biednym - to aksjomat


@Nieszkodnik: Nie. To żaden aksjomat, chyba że kucowski.
Jak nie będzie bogatych to dlatego że te pieniądze do nich nie
2. Uważam że Polska powinna zrobić zwrot w lewo - to znaczy z nastawieniem na pracowników a nie pracodawców, na biednych a nie bogatych, na równość a nie nierówności.

@M_xxx: Klasycznie, "to nie jest prawdziwy socjalizm".

A stawianie sobie Ikonowicza za idola to żart. Jeszcze powiedz, że imponuje tobie Szumlewicz.
@M_xxx: działka na podkarpaciu kosztuje 30tyś, ktoś ci broni tam zbudować dom? możesz brać się do roboty. A nie czekaj lepiej żeby ktoś dał. Najlepiej za materiał i robociznę też żeby nie płacić, w czynie społecznym niech mi zbudują ! xD
@jednakenergetyk: xD

Ja o tym dlaczego jestem socjalistą, a kuc w komentarzu żebym kupił sobie działkę na podkarpaciu xD
Poziom adekwatności 0/10.

Podsumowując: Dowiedziałem się że jestem takim czerwonym khmerem i mam zamieszkać na podkarpaciu. Zapomnieliście jeszcze że tam zapewne mam firmę założyć.
Bo to tak się mieści w standardowy kuc-zestawie odpowiedzi na jakąkolwiek lewicową treść.
@M_xxx: twoje argumenty nie mają żadnej logiki, każdego powinno być stać na mieszkanie no okej ale ty w swoim pustym łbie myślisz o mieszkaniu w centrum Warszawy zaraz obok swojej ulubionej kawiarni w której #!$%@? sojowe late xD. Natomiast mieszkanie na podkarpaciu jest w zasięgu każdego normalnego człowieka. Po prostu w twoim zakutym łbie nie możesz zrozumieć, że duże miasta mają ograniczony plac i jego cena rośnie wraz z ilością zabudowy.
twoje argumenty nie mają żadnej logiki, każdego powinno być stać na mieszkanie no okej ale ty w swoim pustym łbie myślisz o mieszkaniu w centrum Warszawy


@jednakenergetyk: To ty o nim myślisz. Ja nic takiego nie napisałem, słowem o Warszawie nie wspomniałem. Gdybym napisał miałbyś jakiś cytat ze mnie do jakiego nawiązujesz. Ty dyskutujesz ze swoimi własnymi projekcjami zbudowanymi nie w oparciu o mój tekst.

Ale spoko, wszystkie kuce to robią,