Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Mireczki z tagu, jako że sam szukam mieszkania to team spadkowcy mocno. Ale co zauważyłem, szukałem mieszkań w Katowicach i u wszystkich deweloperów (no...prócz 2 premium) na dzień dobry mowa, że jak będę zainteresowany to na pewno coś obniżą. U jednego deva po 5 minutach rozmowy dostałem oferty -4% do -9% od ofertowej. U kolejnych dwóch po -6%.

Nie wiem jak było w latach 2018-2022, ale mam wrażenie że serio jest padaka w tych biurach sprzedaży.
Nie zwiastuję ogromnych spadków (chociaż chciałbym żeby były), ale wydaje mi się że skoro po 2-3 miesiącach posuchy oferują po 6% rabatu, to dalej jak się nic nie zmieni to te obniżki będą większe. Co więcej, jeden gościu w biurze mówił mi otwarcie o kryzysie w branży. Pożyjemy zobaczymy.
  • 6
@janek_kos
za chwile te zniżki zobaczymy w raportach po czym ceny na rynku spadną, klienci poczują krew to będą się wstrzymywać i targować by uzyskać jeszcze większe rabaty i tak dalej.

To samonapędzające się koło stąd cykliczność w cenach nieruchomości, jako kraj przerabialiśmy to po 2008 gdzie ceny spadały przez 6 lat a popyt wtedy był przeogromny.