Wpis z mikrobloga

Czasem tak się zastanawiam skąd się to wszystko wzięło i jak jest wielkie. Jak może wyglądać granica kosmosu? Chyba nie ma czegoś takiego albo jak to się stało że powstał świat i to wszystko że zrobiło się coś z niczego? Mega fascynujące to jest a później sobie myślę że w sumie #!$%@? mi to potrzebne a jeszcze później pomyślałem że takie muszki owocówki też same powstają z niczego i że może my jesteśmy takimi owocówkami dla Ziemi tylko że jabłko to wiadomo skąd się wzięło - ze sklepu hehehe a Ziemia skąd?
  • 12
@bArrek: z tego co pamiętam to ktoś to tłumaczył fajen, że mamy taki garniec zupy i ona się gotuje i powstają bąble na powierzchni tej zupy, ale jak poczekamy dostatecznie długo () to dostaniemy stan równowagi i z tego stanu równowagi może powstać wszechświat. Także ta zupa może się gotować już eony, nieogarnialne ludzkim umysłem długości istnienia.
@mala_kropka: ale skąd gaz kto to podgrzewa? Nie może być coś z niczego a jak to się zaczęło? Ciągłość i trwanie to co innego ale sam początek jak to się zaczęło dlaczego skąd
@bArrek: ano właśnie my ludzie tego nie ogarniamy bo z naszej perspektywy wszystko musi mieć początek. Generalnie to tak wymyślono boga, bóg jest początkiem i elo pora na cs-a