Wpis z mikrobloga

Miasta powinny być kreowane dla kazdego, a nie da wybranych grup, bo to jest przestrzen wspolna


@Marty_Mcfly87: akurat rowery i autobusy są dla wszystkich. Do samochodu trzeba mieć uprawnienia i pieniądze.
Z resztą głupszego argumentu "wydajcie masę publicznego hajsu na moją wygodę nie słyszałem).
Trzeba zacząć naciskać na mieszanie zabudowy mieszkalnej z biurową i usługową aby rozkładać ruch równomiernie a nie szukać pieniędzy na budowę 3 pasmowych miejskich autostrad (z wykupywaniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzydrzwiowypentaptyk: Słuchaj ja nikogo nie obrażam tylko mówię jak jest. Policzyłem że autobusem wychodzi ledwo o 10 - 20 zł drożej m-c niż samochodem. To jest najwygodniejszy środek. Jak wolisz marznąć na rowerze twoja sprawa. Nie gadaj głupot że trzeba dużo pasów tylko nie wiem po co je zwężać by stały puste na rowery przez pół roku.
@Kryspin013: akurat te obliczenia są w pełni poprawne. S


@KaiserBrotchen: Nie są, sprawdzałem to i dane zostały dobrane pod tezę.

O tutaj o tym pisałem:
https://www.wykop.pl/wpis/69935271/#comment-248388505

A jak zostały "prawidłowo" wykonane to czemu aż tak bardzo się boją upublicznić jakie dane podstawili do wzoru? Czyżby im się narracja wtedy posypała?

To, że konfa manipuluje to inna sprawa.


@KaiserBrotchen: No właśnie o to chodzi. Że k0nfa manipuluje jak zwykle i
@Kryspin013: oczywiście, że są prawidłowe. Masa własna samochodu, którym ja jeżdżę (Peugeot 207) to 1200 kg, razem z jednym pasażerem i bagażem możemy powiedzieć, że jest to 1275 kg. Weźmy do obliczeń autobus, który często widzę w Warszawie, czyli Solaris Urbino 12 ma masę własną 11000 kg. Przewozi on 104 pasażerów, rano jak nim jeżdżę jest zapchany praktycznie cały i nie raz zdarzyło mi się jechać na drzwiach, ale uznajmy, że
Pobierz KaiserBrotchen - @Kryspin013: oczywiście, że są prawidłowe. Masa własna samochodu, kt...
źródło: comment_1673797717yX6QaCTRlTfgOUAFIRzHyk.jpg
Korona nie spadnie jak raz na pół roku autobus się spóźni


@Gegenek: chyba mnie z kimś pomyliłeś. Ja pisałem o Wrocławiu. Tu ZAWSZE autobus się spóźnia
20000 nie jest podejrzaną wartością. Wystarczy ogarniać matematykę, by wiedzieć jak bardzo na wynik wpływa tutaj czwarta potęga.


@KaiserBrotchen: ale tu nie po to mi chodzi. Masz różne wersje tego wzoru i czasami się daje nawet piątą potęgę. Po za tym dobierając odpowiednio wagę możesz sobie tym fajnie manipulować, że nagle nie masz 20 000 tysięcy a 100 000 tysięcy albo 10 000. Wszystko według potrzeb.

Z kolei jak weźmiesz średnią
@Kryspin013: w tym artykule: Przejazd autobusu niszczy nawierzchnię drogi 20 tys. razy bardziej niż przejazd auta? Wyjaśniamy. Grafika, którą wkleiłeś nie pochodzi z twittera, więc możesz przestać kłamać, bo trochę ci to nie wychodzi. Wykop oznacza źródło obrazków. Obrazek wzięty z twittera miałby podpis pbs.twimg.com, a u ciebie odnosi się do witryny konkret24.tvn24.pl czyli musiała być ona zaczerpnięta z podlinkowanego artykułu.

Nie bierz średniej masy auta, bo ta jest zawyżona
Pobierz KaiserBrotchen - @Kryspin013: w tym artykule: Przejazd autobusu niszczy nawierzchnię ...
źródło: comment_1673800373krsTErwiV7pMVPIPk0ioeb.jpg
Grafika, którą wkleiłeś nie pochodzi z twittera, więc możesz przestać kłamać,


@KaiserBrotchen: przecież napisałem ci, że ją wygooglałem na szybko w google grafika ale samą grafikę k0nfy znam z twittera k0nfy więc gdzie kłamię? xD
@Kryspin013: niech ci nawet będzie, że wziąłeś ją z google grafika, choć osobiście wątpię, że tak było, bo dużo łatwiej byłoby wejść na ich twittera niż wyszukiwać tego w ten sposób. Whatever, jeżeli faktycznie tak było to sorry ¯\_(ツ)_/¯

Nie zmienia to faktu, że to ty podstawiasz dane pod tezę korzystając z jak najcięższych osobówek.
Najpopularniejszy obecnie samochód osobowy - Toyota Corolla - z 2 dwoma pasażerami i bagażem waży jakieś
Wychodzi więc współczynnik na poziomie około 15 tysięcy. Ta wartość nie jest daleko od 20 o których pisała konfa.


@KaiserBrotchen: no wynosi jakieś 3/4. Ale tu nie chodzi mi nawet o to. Ja zdaję sobie sprawę jak to jest liczone. Jeden wykopek mnie uświadomił mnie kilka dni temu. Napisałem ci to wyżej że łatwo takim wynikiem manipulować bo weźmiesz sobie auto ważące trochę więcej lub trochę mniej i już wyniki całkowicie
Kryspin013 - > Wychodzi więc współczynnik na poziomie około 15 tysięcy. Ta wartość ni...
Nie zmienia to faktu, że to ty podstawiasz dane pod tezę korzystając z jak najcięższych osobówek.


@KaiserBrotchen: tak, ale konkretnie po to by pokazać jak ławto można sobie ten wynik zmieniać i jakie tu jest szerokie pole do manipulowania. A jak weźmiesz wzrór z piątą potęgą to już w ogóle xD
Wychodzi więc współczynnik na poziomie około 15 tysięcy. Ta wartość nie jest daleko od 20 o których pisała konfa.


@KaiserBrotchen: Zresztą kurdę, sam widzisz, że nawet podstawiając najbardziej popularne modele według ciebie wyniku k0nfy masz ponad 30% różnicy.

No i podstaw sobie załadowanego na full tira do osobówki, którą podałeś na starcie to wyniki będziesz miał nie blisko 20 000 a 100 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: 3/4 jest bez znaczenia. W obliczeniach fizycznych porównuje się przede wszystkim rzędy wielkości, zwłaszcza gdy obliczenia to bardzo uproszczone modele matematyczne. Dlatego zwracam uwagę, że czepianie się ich obliczeń mija się z celem.
#!$%@? się, bo w ich opinii samochód = wolność. To że jest to #!$%@? nie ma dla nich znaczenia, ich elektorat to kupi ¯\_(ツ)_/¯
No i podstaw sobie załadowanego na full tira do osobówki, którą podałeś na starcie to wyniki będziesz miał nie blisko 20 000 a 100 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kryspin013: i dlatego mówiłem już na samym początku, że konfa manipuluje. Drogi są przystosowane do takiego obciążenia i nie ma to dla nich większego znaczenia. Jeżeli gdzieś droga jest zbudowana tak, że obciążenie może ją uszkodzić, wstawia się
@Kryspin013: 3/4 jest bez znaczenia. W obliczeniach fizycznych porównuje się przede wszystkim rzędy wielkości, zwłaszcza gdy obliczenia to bardzo uproszczone modele matematyczne. Dlatego zwracam uwagę, że czepianie się ich obliczeń mija się z celem.


@KaiserBrotchen: Dobrze, rozumiem twój punkt widzenia i się z nim zgadzam tylko, że ty tego nie wyczytasz z plakatu k0nfederacji, rozumiesz? xD

Dlatego te ich 20000 jest #!$%@? warte, jeżeli nie przedstawili metodologi, danych wejściowych itd.
@KaiserBrotchen: jeszcze na koniec dorzucę. Bo mimo, że te obliczenia są wykonane jak najbardziej prawidłowo to mam w głowie taką myśl "czemu aż tak bardzo się boją przyznać jak to policzyli i dla jakich danych?".

Dlatego może słabo się wyraziłem pisząc "obliczenia" w cudzysłowie no ale te ich obliczenia faktycznie są #!$%@? warte bez kontekstu, bez podania danych, metodologi i bez interpretacji. Tam masz gotowe suche obliczenia, które jak sam zauważyłeś