Wpis z mikrobloga

Sportowe Mirki, Mirabelki i niebinarni użytkownicy wykopu. Coś się dzieje złego ( ͡° ͜ʖ ͡°), Dlaczego ciało odmawia mi posłuszeństwa? Po dwóch tygodniach biegania, z każdym kolejnym dniem coraz mniej siły do ćwiczeń. Ostatnio stawy kolanowe i biodrowe tak mnie zaczęły boleć, że przez tydzień przerwałem bieganie. Generalnie mam jakieś problemy ze stawami, bo po trzydziestu kilometrach rowerem zaczyna mnie boleć kolano.
Teraz przestałem biegać i jeżdżę rowerem 15 km tak wolno, że mirki w paliwożernych suwach mnie wyprzedzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam coś brać na te stawy? Muszę zwolnić intensywność ćwiczeń, bo potrzeba czasu, aby organizm się przyzwyczaił?
Dodam, że zacząłem się ruszać po sześciu latach siedzenia na fotelu. #sport #rower #mikrokoksy

Co wasze babcie mówią, żeby brać na stawy?
  • 19
klasyka - nie rób nic 6 lat, a potem chciej się zesrać od razu, zluzuj trochę


@brere: Wiedziałem, że nie będzie łatwo, ale nie wiedziałem, że stawy zaczną mi się zacierać. Dlatego pytam, czy mam czekać, czy coś brać
@DonKiciot: już połowa stycznia, nikt nie będzie miał pretensji, ze postanowienie noworoczne nie wypaliło.
A tak serio to idź do fizjoterapetu, bo zdalnie Ci nikt nie powie, a wiedzy widać, ze nie masz, także sam się nie zdiagnozujesz
@DonKiciot: A z jaką kadencją jeździsz? Bo jak poniżej 80 to już zaczyna się siłowe (dla mnie) pchanie, ja miałem złamaną nogę w kolanie tak że mi się zginała nie w tą stronę co trzeba, no i musiałem się nauczyć jeździć z wysoką kadencją, tak na 100km wychodzi mi około 88-92 średnio.
Do tego pozycja siodełka na rowerze - za nisko też szkodzi kolanom, nie pamiętam jak było przód -tył ale
@Rinter: Nie wiem, z jaką kadencją jeżdżę\_(ツ)_/¯ Na pewno pedałuję o połowę szybciej niż kiedyś, bo jestem w stanie jeździć tylko na lekkich przełożeniach. Dzisiaj zrobiłem 70 km pod wzniesienia i połowę pod wiatr i pod koniec kolano zaczynało o sobie przypominać. Jeżdżę rowerem trekingowym z sakwą
Następnym razem policzę kadencję.
@DonKiciot: no to zwróć na to uwagę, jak po wypadku byłem na bikefittingu to fizjoterapeuta zwrócił uwagę że mam jeździć z wysoką kadencją jeśli mam problemy z kolanem. Przez 10 lat był spokój. No a w tym roku jak kupiłem mtb trochę kolano dawało o sobie znać jak siłowo przepychałem czasem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KartonZkartonu: @DonKiciot: też myślałem że kolana zepsułem bieganiem, a jak się okazało to mięśnie miałem cały czas napięte. Kup roller (rurka pcv albo butelka też ujdą) i rolluj uda i łydki. Jak nie pomoże, to możesz wrócić do zamartwiania się.

Jeszcze powiedz że masz nadwagę i zacząłeś cisnąć bieganie. Jesteś ulany? Rower >> bieganie. Przerabiałem i polecam taką zmianę. Nie cisnij też do oporu, trochę zajmie zanim się przyzwyczaisz i
Jeszcze powiedz że masz nadwagę i zacząłeś cisnąć bieganie. Jesteś ulany? Rower >> bieganie. Przerabiałem i polecam taką zmianę. Nie cisnij też do oporu, trochę zajmie zanim się przyzwyczaisz i wyrobisz sobie poprawne ruchy. Brzmi głupio, ale przy dłuższych dystansach czuć różnicę.


@Paczek_w_masle: Ulany nie jestem, ale lekką nadwagę mam. Tak, zacząłem cisnąć. Codziennie 40 min "szybkiego" biegu i rower ze 20 km też szybko albo na przemian tylko wtedy rower
@DonKiciot: z moich doświadczeń treningowych, a trenuje połowę życia w sumie z 15 lat, mam 30, różne sporty z przerwami (co prawda teraz bardziej sylwetkowo - wrzucałem foty), to nowe suvy wcale tak dużo nie palą jak się wydaje
Tak, zacząłem cisnąć. Codziennie 40 min "szybkiego" biegu i rower ze 20 km też szybko albo na przemian tylko wtedy rower co najmniej 60 km jak najszybszym tempem.


@DonKiciot: przecież to co robisz jest zupełnie bez sensu.
Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś, to ćwicząc w taki sposób robisz sobie tylko krzywdę. Jak zaczynasz ćwiczyć sport wytrzymałościowy, to powinieneś zacząć od budowania bazy, tzn jazdy na umiarkowanym tętnie (jeśli masz pulsometr, to wyznacz