Wpis z mikrobloga

Chciałbym sie nauczyć programowania na mobilki, obecnie jestem frontendem z reactem. I nie mam pojęcia co wybrać:

1. najbardziej podoba mi sie flutter, wydaje mi sie ze jego udzial w rynku bedzie sie zwiekszal
2. react native wydaje sie byc naturalnym wyborem, ale bardzo denerwuje mnie tam expo, konfiguracja czy react CLI, do tego zamykam sie troche na jeden framework powiazany z jedna firma, jakos srednio mi sie to podoba. No i kwestia utrzymania tego, duzo zewnetrznych libek, po aktualizacji ios/androida czesto wymagane sa aktualizacje libek i tak srednio chyba z tym jest
3. jesli pojde we fluttera, to bede tworzyl raczej rzeczy dla siebie, mala szansa jest abym mogl znalezc prace gdzie moglbym robic front w react i czasem mobile we flutter
4. za to duzo software house oferuje prace w React + RN, no bo to naturalny wybor i latwiej o developera co zna te 2 technologie i latwiej by bylo sie zaczepic by nie stracic stawki z obecnego doswiadczenia w front/react a za razem tez tworzyc mobilki i tutaj sie troche rozwijac

nie wiem, macie jakies pomysly na mnie? XD

a moze w ogole jakis native? swift/kotlin? XD

#programowanie #naukaprogramowania #flutter #react #reactnative #swift #kotlin
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akke:

jesli pojde we fluttera, to bede tworzyl raczej rzeczy dla siebie, mala szansa jest abym mogl znalezc prace gdzie moglbym robic front w react i czasem mobile we flutter

Po prostu nieprawda. Jakąś kontraktownia by Ci to załatwiła bez problemu.

by nie stracic stawki z obecnego doswiadczenia

To tak nie działa, nie idziesz ze stawka wstecz dopóki nie zmieniasz całkiem domeny w stylu z web na embedded..
Idź we flutter,
1. najbardziej podoba mi sie flutter, wydaje mi sie ze jego udzial w rynku bedzie sie zwiekszal

Póki co to jest hype, każda technologia, która rośnie zmaga się z drastycznym wzrostem popularności - prawdopodobnie 2023 będzie rokiem Fluttera

kwestia utrzymania tego, duzo zewnetrznych libek, po aktualizacji ios/androida czesto wymagane sa aktualizacje libek i tak srednio chyba z tym jest

To jest właśnie cały problem technologii hybrydowych, które mają jedną bazę kodu, utrzymanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hanspl: Czy bardziej przyszłościowy jest kotlin i kmm niż flutter to nie byłbym tego taki pewny. Wystarczy że Google przestanie wspierać androida i nowe telefony będą wypuszczane na fuchsia OS i wtedy flutter będzie bardziej przyszłościowy. Czy tak będzie tego nie wiem, ale wydaje mi się że ciężko przewidzieć w którą stronę to pójdzie. Trzeba cały czas obserwować co się dzieje na rynku mobilnym i w razie czego zmienić technologię