Wpis z mikrobloga

Hej,

w ostatnim wpisie podzieliłem się z Wami pierwszym odcinkiem mojej serii "Kompendium wiedzy o świecie Pathfinder", a teraz mam zaszczyt poinformować, że drugi odcinek właśnie został wrzucony na youtube, także gorąco zapraszam do oglądania.

Na pewno może się przydać MG, którzy będą chcieli poprowadzić sesje w tym uniwersum i wprowadzić do niego kogoś, kto nie miał z nim jeszcze styczności. Tematem drugiego odcinka wciąż są Skradzione Ziemie, jednak tym razem zaglądamy głębiej w lokacje, które się w tym rejonie kryją :)

____________________________________________

"Kompendium wiedzy o świecie Pathfinder" ma na celu zainteresowanie polskich odbiorców do zanurzenia się we wspaniałe, według mnie, uniwersum i zachęcenia ich zgłebienia postaci, historii i ogólnie świata Pathfindera, czy to podręczników od Paizo czy gier komputerowych wydanych przez Owlcat Studio :)

Wiadomo, na pewno popełniłem wiele błedów językowych, tłumaczeniowych, interpretacyjnych, ale myślę, że i tak części z Was może się to spodobać mimo tego, a jak każdy twórca, nawet tak chałupniczy jak ja, chcę się podzielić swoją pracą ze światem :D

Tutaj bezpośredni link:

https://youtu.be/BVypMlUN6oM

#pathfinder #kingmaker #rpg #youtube #gry #grybezpradu #rozrywka
fajnaposoka - Hej,

w ostatnim wpisie podzieliłem się z Wami pierwszym odcinkiem mo...
  • 3
  • Odpowiedz
@Lisek_Chrystusek: wiem wiem, to jest bardzo ciekawy temat, bo Pathfinder chyba powstal jako odpowiedz na niezadowolenie graczy 4 edycja dnd, nazywany bodajze dnd 3,75 i mial byc na tyle modularny, zeby pasowac jako system w innych uniwersach, ale moge sie mylic i musialbym poczytac wiecej na ten temat
  • Odpowiedz
@fajnaposoka: akurat nie chodziło o niezadowolenie, tylko o to, że D&D 4e nie zostało wydane na OGL (temat na czasie swoją drogą), więc po prostu nie można było tworzyć do niego książek. Dodatkowo był też wątek magazynów Dungeon i Dragon, które od 2002 wydawało Paizo, ale w 2007 WotC nie przedłużyło im licencji.

Co do modularności to nie było to jednolite stanowisko Paizo, przykładowo James Jacobs (creative director) wypowiadał się potem,
  • Odpowiedz