Wpis z mikrobloga

Założyłem społeczność dotyczącą świadomego snu (ale można rozmawiać też o OBE i medytacji) na #kbin jako że tu wszystko z tym związane ginie bądź jest zakopywane, będę wrzucał tu wpisy i inne ale głównie chcę stworzyć społeczność (oprócz tej Discordowej) skupioną stricte na temacie LD (no wiem mało info ale jak na Reddicie jest parenaście tyś obserwujących i dużo wpisów) ewentualnie rozszerzymy tematykę na inne rzeczy takie jak #medytacja #oobe
https://karab.in/m/swiadomysen
Nasz Discord o Świadomym Śnieniu (zaproszenie wystarczy przed dać discord kropka gg bo Wykop blokuje linki)
b3jKaEM

Zdjęcie:
https://www.reddit.com/r/LiminalReality/comments/10a679d/just_another_road_trip/

#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny
Pobierz billuscher - Założyłem społeczność dotyczącą świadomego snu (ale można rozmawiać też ...
źródło: comment_1673632694BbFysmRZIuyXtIaWMf2Hkd.jpg
  • 10
@billuscher: na karabinie widoczne są posty ludzi z mastodona i w drugą stronę. Można normalnie wchodzić nawzajem w interakcję, komentować, plusować itd. To jest ta sama sieć, tylko inne silniki platformy i interfejsy. Mastodon przypomina bardziej twitter, a karabin Reddita / Wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem discorda jest taki, że jest fajny do konwersacji grupowych na żywo i szybkim szukaniu pomocy, ale jako agregator wiedzy jest kolejnym potworem podobnym do grup FB. Szukając czegoś w necie, jedne z lepszych wyników się dostaje wpisując "reddit -...". Często szukając coś polskiego dodaję "wykop -..." i takim sposobem masz dostęp do podobnego wątku jaki Cię interesuje i dyskusji / wiedzy na jego temat. Pomyślcie o społeczności na portalu który jest
@Ernest_: a jak to wszystko się komunikuję bo rozumiem że Ty to sam napisałeś, wiem że są zdecentralizowane serwery ale próbowałem wejść na jakiś to nie mogłem nawet zobaczyć tak samo moi znajomi nie mogli mnie znaleźć
@foneswein: Chcemy stworzyć stronę na WordPressie z bazą wiedzy ale nie mamy ostatnio czasu na tłumaczenie a stronka stoi
jako że tu wszystko z tym związane ginie bądź jest zakopywane


@billuscher: mowa o gównej czy mirko?
na mirko chyba nic mi się nie przewijało, ale to pewnie ze względu na to że zerkam tylko na gorące, bo szukanie czegokolwiek w tym serwisie ssie pałę tak mocno jak nie powiem kto komu rogala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@billuscher: jest standard ActivityPub który opisuje komunikację pomiędzy instancjami https://activitypub.rocks/

Jeżeli chcesz wyszukać użytkownika musisz wklepać w wyszukiwarkę kbin lub mastodona @login@domenainstancji.pl

Do Wordpressa też jest plugin który "rozgłasza" posty w ActivityPub ale działa bardzo średnio. A kbin także ma opcję pisania dłuższyszch artykułów która z czasem będzie rozbudowywana ;)
Pobierz Ernest_ - @billuscher: jest standard ActivityPub który opisuje komunikację pomiędzy i...
źródło: comment_1673635356Gc6wkZA9iqvmZPzd8xChz5.jpg
@Dibhala: na mirko jest ale jak jest dużo wpisów to ginie chyba że się spojrzy na tag, znaleziska są zakopywane
@Ernest_: o to ciekawe można sobie napisać aplikację i ją podłączyć do Mastodona czy innego podobnego serwera bez jakichś API