Wpis z mikrobloga

Ciągle napieprzacie o tym wołyniu, już boję się lodówki otworzyć.
A czemu nikt nie pamięta o potopie Szwedzkim?
Mój prapradziadek od strony prababci został nabity na pal i wystawiony w ramach ostrzeżenia i tak dwa tygodnie wisiał i gnił.
A wy co? Jeździcie sobie do Szwedzi jak na wakacje, do roboty jeździcie, promami pływacie.
BA, SZWECJE W NATO CHCECIE!!!!!!
A gdzie rozliczenie za potop? Gdzie zwrot zrabowanych dzieł? No kuuuur,.,,ja się pytam gdzie?
Od teraz przy każdej wiadomości dotyczącej jakiejkolwiek współpracy z Szwecją, będę wam przypominać o potopie.

#ukraina #wojna
  • 21
I Szwedzi dziś stawiają pomniki tym mordercom? Bo się pogubiłem w tej debilnej analogii.


@instalacja:
ach ta historia tak trudna
sądzisz, że karol gustaw nie ma pomników w szwecji? lol

Szacuje się, iż w wyniku działań wojennych ludność Warszawy zmniejszyła się aż o 90%. Do dziś nie zostały w większości odzyskane zagrabione przez Szwedów dobra kultury polskiej, m.in. zrabowane z Zamku Królewskiego w Warszawie, dwa brązowe lwy zdobią do dzisiaj siedzibę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DarekMarek: I stawiają mu je teraz, tak? Neguje się też fakt zabijania ludzi przez Szwedów w RP w tamtym czasie, a rok 2022 ustanowiono rokiem rzeźników Warszawy, dobrze rozumiem?

Pomijam przez litość, że dość niezręcznie mówić o narodach przed powstaniem idei państw narodowych.
Podobnie horyzont czasowy jest z dupy, bo przywołałem Niemcy działające w tym samym czasie co upowskie świnie, a nie coś sprzed 350 lat. Ale co tam, whataboutism musi