Wpis z mikrobloga

No i wyszło,że sobie nie radzę w najprostszych sprawach. I ten pocisk na końcu... ;(
#chatgpt #przegryw #tokoniecdlachlopa #gotujzwykopem #heheszki

Mam w lodówce tylko 2 pomidory, 4 parówki i majonez. Co mogę z tego zrobić pysznego do jedzenia?

Możesz zrobić parówkowy i pomidorowy sos do makaronu, albo pomidorowy dip do parówek. Możesz też zrobić kanapki z parówkami i pomidorami, polane majonezem. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od Twoich preferencji smakowych i umiejętności kulinarnych.

O, ciekawe! Podaj przepis na sos parówkowy

Przepis na sos parówkowy:

Składniki:

4 parówki
2 pomidory
1 cebula
2 ząbki czosnku
1/4 szklanki wody
2 łyżki oleju
sól i pieprz do smaku
opcjonalnie: zioła (np. bazylia, oregano)

Przygotowanie:

Cebulę i czosnek obrać, pokroić w drobną kostkę. Pomidory sparzyć, obrać ze skórki i pokroić w kostkę.
W rondlu rozgrzać olej, dodać cebulę i czosnek. Smażyć na średnim ogniu, aż cebula się zeszkli.
Dodać pomidory, parówki pokrojone w plasterki, wodę i przyprawy. Dusić na małym ogniu, aż sos zgęstnieje i parówki będą miękkie.
Sos doprawić do smaku solą i pieprzem oraz ewentualnie ziołami. Podawać z makaronem lub rösti.

Stary, ale ja mam tylko parówki, pomidory i majonez. Nic innego!

W takim razie proponuję przygotować kanapki z parówkami i pomidorami, polane majonezem.

Przygotowanie:

Parówki ugotować lub usmażyć na patelni.
Pomidory pokroić w plasterki.
Na kromce chleba ułożyć plasterki parówki i pomidorów.
Posmarować majonezem.
Złożyć kanapki i podawać.

Jeśli chcesz bardziej urozmaicić smak kanapek, możesz dodać do nich np. sałatę, cebulę, rzodkiewkę, ogórek konserwowy, ser.

A skąd wezmę pieczywo? Nie mam!

Jeśli nie masz pieczywa, to możesz przygotować kanapki z parówkami i pomidorami bez chleba. Możesz pokroić parówki i pomidory w kostkę, dodać majonez i użyć jako dip do parówek, lub po prostu pokroić parówki i pomidory w kostkę i dodać majonez, jako sałatkę.

Innym pomysłem jest zrobienie zapiekanki z parówkami i pomidorami.

Pokrój parówki w plasterki oraz pomidory w kostkę.
Przygotuj zapiekankę z parówkami i pomidorami, posyp solą i pieprzem oraz posmaruj majonezem.
Wstaw do piekarnika i zapiekaj przez 15-20 minut.

Jest wiele sposobów, by przygotować posiłek z dostępnych składników, trzeba tylko trochę kreatywności.
  • 1