Wpis z mikrobloga

Schuberth C4 Pro czy Shark EVO-GT? Który wybrać? Obydwa kaski na mnie dobrze pasują, obydwa mi się podobają. Kupione (zdalnie, więc mogę zwrócić, po przymiarkach w sklepach) w bardzo podobnej cenie. Schuberth kusi skorupą z włókna węglowego, ale ma mieszane opinie: https://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=10740 i https://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=12385 - ludzie narzekają na słabą wentylację i że kask jest głośny, choć Schuberth zachwala je jako najcichsze kaski. EVO-GT to kask ze średniej półki, skorupa z poliwęglanu, nie ma wielu opinii (jest sporo o EVO One, ale to kask sprzed 6 lat).
Schuberth jest przystosowany pod system komunikacji SC1, tyle że ten jest dość stary i drogi (800zł minimum, można za okolice tej ceny wyhaczyć dobrą meshową Senę).

#motocykle
  • 14
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: schuberth c4 pro jest raczej z shoei neotec 2 porównywany jako bezpośredni konkurenci, wiec czemu pytasz akurat o tego sharka który jest półkę niżej? ps. jeżeli były w podobnej cenie, to pewnie dlatego ze c4 pro jest teraz na totalnej wyprzedaży po wejściu c5 w zeszłym roku na rynek, więc z tych dwóch brałbym c4 pro
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: dobra, więc ja mam od 3 lat Schuberth C4 Pro i generalnie mogę polecić ten kask, jest cichy, wygodny, generalnie przyjazny - czy wart był swojej ceny gdy go kupowałem? nie wiem, pewnie wtedy bym się do kilku rzeczy przyczepił bo mogłem oczekiwać kasku "idealnego", ale za 1500 zł to jest to moim zdaniem 'steal'

ale po kolei:
1. "słaba wentylacja" - relatywnie patrząc można tak powiedzieć, ale z drugiej
@mL4z2m3jCf7ZWMWfSFqsRvsh: ps. w sprawie "przeciekającej szybki" - ten kask ma dwa poziomy "domknięcia" na najniższym punkcie szybki, jeden jest szczelny, a drugi z niewielkim prześwitem, który zapewnia dodatkową wentylację, typy z opinii pewnie nie zamknęły kasku do końca, a teraz piszą że jest nieszczelny... (°°
@paczelok: to jest oczywiście jeden z największych czynników które wpływają na głośność kasku, fizyki nie oszukasz

najcichszy kask na rynku jest bardzo łatwo zaprojektować, niestety żeby go założyć na głowę to trzeba sobie ją najpierw uciąć przy podbródku, jeżeli wiesz co mam na myśli...
@policjantpeel: Żaden :( Moja radość z C4 Pro była przedwczesna, po 30 minutach chodzenia w nim po domu zaczęła mnie boleć głowa. Myślałem, że po prostu jest ciasny, bo nowy, ale po dłuższym czasie zaczynają dziać się z głową rzeczy dziwne :) Shark okazał się być za duży na długość, byłem uciskał na boki, ale dało się nim poruszać przód-tył i w efekcie nietrudno było go zsunąć na oczy. Obydwa poszły
@policjantpeel: no więc byłem i przez godzinę mierzyłem: C3, C4, C5, E1 i Shoei Neotec 2. Wnioski:
- C5 pomimo, że sprzedawca twierdził, że to coś zupełnie innego niż C4 w rozmiarze S był tak samo uciskający jak C4, ledwo szczękę byłem w stanie zamknąć
- E1 i C3 wydają mi się być bardzo podobne, pasują praktycznie idealnie, trochę uciskają mnie w boki szczęki paski od zapięcia, ale to może się