Wpis z mikrobloga

Aż miło popatrzeć. Niezależni kontraktorzy wydobywają kobalt na wolnym rynku i sprzedają go do produkcji urządzeń elektrycznych przez korporacje. Niewidzialna ręka ustaliła ich stawkę na poziomie 1-2$ za dzień. Żadnych Sanepidów, Krusów, Zusów i innych komunistycznych pierdół które ograniczają przedsiębiorczość. Demokratyczna Republika Konga pokazuje, że można!

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlibka #neuropa
Pobierz
źródło: comment_1673464247TxJm1MmL014CyBXkcsXIlY.jpg
  • 33
@mackbig: To niewidzialna reka wolnego rynku pozwala #!$%@? sie prezydenta i innym przydowca politycznym za prywatne bogactwo oferowane przez korpo i zdradzic swoj lud, za socjalizmu pewno tak by nie bylo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mackbig: Większym problemem jest to, że to korporacje biorą większość zysku. Nawet gdyby tam wprowadzić bhp i jakieś maszyny, to oni zostaliby bez pracy a kasa w jeszcze większej ilości poszłaby do korporacji.
Gdyby kasa zostawała w kraju, to byłoby tak jak w chinach, kolejne pokolenie miałoby już łatwiej. A zamiast tego bogate korporacje z Europy i USA bogacą się coraz bardziej a Afryka dalej mieszka w lepiankach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dakkar: tak, wyobraź sobie nie 150 lat bycia yebanym tylko 500. Ich cywilizacja nie zdołała się rozwinąc bo białasy wpadli i zaczęli rozdawać dobra w zamian za pokazanie gdzie masz wioskę.
@mackbig:
Jakby ludzie tam nie żyli jak żyją, to Ty nie mógłbyś żyć jak teraz żyjesz. Możesz sobie złorzeczyć na korporacje, ale prawda jest taka, że gdyby ludzie w krajach 3 świata nie pracowali za bezceny, to Ty byś zapłacił większą marżę i miałbyś produkt kilkukrotnie droższy, albo nie miałbyś go w ogóle ¯\(ツ)_/¯ Walcząc o ich dobrobyt odbierasz ten dobrobyt sobie, cały świat jest oparty o wyzysk jednych osób
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dakkar: tak, wyobraź sobie nie 150 lat bycia yebanym tylko 500. Ich cywilizacja nie zdołała się rozwinąc bo białasy wpadli i zaczęli rozdawać dobra w zamian za pokazanie gdzie masz wioskę.

@Sisal: ok, czyli mówimy o niewolnictwie a oskarżenia padają pod kątem wolnego rynku i kapitalizmu. Rozumiesz absurd sytuacji?

Ps. Singapurczycy też byli kiedyś biedni
@Dakkar: Ale ludzie z obrazka nie są niewolnikami w tradycyjnym tego slowa znaczeniu. Moga odejsc w kazdej chwili. W tym sensie sa na wolnym rynku. No ale chyba nie trzeba tlumaczyc, że jak odejda to nie czeka na nich ciepła posadka w biurze.
To niewidzialna reka wolnego rynku pozwala #!$%@? sie prezydenta i innym przydowca politycznym za prywatne bogactwo oferowane przez korpo i zdradzic swoj lud


@Satan696: Nie. To korpo za prywatne bogactwo przekupiło prezydenta który się #!$%@?ł i wprowadził wolny rynek i "niewidzialną rękę rynku" (czyli pełną ekspolatację surowców jak i "zasobów ludzkich").

za socjalizmu pewno tak by nie bylo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Satan696: Korpo nigdy nie
Nie. Pracują za tyle za ile mogą pracować. Ty też pracujesz za tyle ile możesz, a jedni mogą więcej a inni mniej.

Oni nie chcą pracować za grosze, tylko muszą ro robić. Nikt nie wybiera niskiej pensji dlatego że ją woli od wyższej.


@M_xxx: To była ironia.