Wpis z mikrobloga

Aż miło popatrzeć. Niezależni kontraktorzy wydobywają kobalt na wolnym rynku i sprzedają go do produkcji urządzeń elektrycznych przez korporacje. Niewidzialna ręka ustaliła ich stawkę na poziomie 1-2$ za dzień. Żadnych Sanepidów, Krusów, Zusów i innych komunistycznych pierdół które ograniczają przedsiębiorczość. Demokratyczna Republika Konga pokazuje, że można!

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazlibka #neuropa
Pobierz mackbig - Aż miło popatrzeć. Niezależni kontraktorzy wydobywają kobalt na wolnym rynk...
źródło: comment_1673464247TxJm1MmL014CyBXkcsXIlY.jpg
  • 33
@M_xxx:

Nie jesteśmy czołowymi wyzyskiwaczami. Są nimi ludzie w prywatnych samolotach. I jest taka opcja - odebrać dobrobyt im.

Odbierzesz dobrobyt im i co dalej? Zniszczysz wszystkie bogactwa i podetrzesz się obrazami na wzór Bolszewików? Po czym z rewolucjonistów stworzy się jeszcze bardziej zwarta garstka bogaczy, która jeszcze bardziej dokręci śrubę tym na dole, na wzór Rosyjski? Czy może stworzysz państwo militarne i dobrobyt w stylu Kuby, czy może kraj rządzony
Odbierzesz dobrobyt im i co dalej?


@Zgrywajac_twardziela: Skieruję do biedniejszych.
Ale się głupie pytasz.

Taka jest natura ludzi odkąd ludzie istnieją. Od zarania dziejów ludzie zabijają innych ludzi by ich zniewolić, odebrać im bogactwa, czy zdobyć ziemię. Wyzysk jednych przez drugich istniał...


@Zgrywajac_twardziela: Przynajmniej jesteś szczery i świadomy tego co popierasz.
Ja jednak pozostanę przy swoim stanowisku. Jakoś nie przekonałeś mnie do zamordyzmu tą naturalnością.

i będzie istniał tak długo
@M_xxx:

Skieruję do biedniejszych.

Co konkretnie skierujesz do biedniejszych, obrazy Rembrandta, czy może kolie z diamentami? xD
Zakładając, że Twój scenariusz jest możliwy, i na świecie mamy globalną rewolucję odbierającą dobra wszystkim bogatym, co się dzieje dalej? Likwidując ludzi bogatych, sprawisz że bogactwa staną się nic nie warte. Bogacze nie mają zapasów jedzenia, ubrań, czy tanich samochodów. Znaczna większość dóbr luksusowych bazuje na tym, że są drogie bo ktoś chce je
Co konkretnie skierujesz do biedniejszych, obrazy Rembrandta, czy może kolie z diamentami? xD


@Zgrywajac_twardziela: Mieszkania oraz zyski z kopalń, fabryk itd.
Obrazy im zostawię. Mam je gdzieś. Diamenty również.

Likwidując ludzi bogatych, sprawisz że bogactwa staną się nic nie warte.


@Zgrywajac_twardziela: Przeciwnie. Staną się więcej warte.
Będzie z nich lepszy użytek (bardziej wartościowy).

Obrazy itp oczywiście mocno stracą na wartości.

Popieram? Trzeźwo oceniam tylko. To że mi się to nie
@M_xxx:

Mieszkania oraz zyski z kopalń, fabryk itd.

Mieszkania i zyski przeważnie należą do akcjonariuszy, czy funduszy inwestycyjnych i dzieli to się na bardzo wiele osób. Na jakiej podstawie zamierzasz decydować komu zabrać, a komu nie? Zabieramy emerytom ich akcje? Jak w ogóle miałyby funkcjonować przedsiębiorstwa bez właściciela? Widać doskonale, że to nie ma prawa działać na przykładach krajów komunistycznych w których jest syf stagnacja, i żyje się na znacznie niższym
Mieszkania i zyski przeważnie należą do akcjonariuszy, czy funduszy inwestycyjnych i dzieli to się na bardzo wiele osób. Na jakiej podstawie zamierzasz decydować komu zabrać, a komu nie?


@Zgrywajac_twardziela: Na podstawie ilości posiadanego kapitału oraz konsumpcji. W mniejszym stopniu na podstawie dochodu.

Obrazy im zostawię. Mam je gdzieś. Diamenty również.

Więc dalej będą dysponować czymś bardzo wartościowym


@Zgrywajac_twardziela: No widzisz :) A mówią że jestem komuchem, a komuchy to takie
*Oczywiście jestem za takimi regulacjami w tym kapitalizmie, które będą ograniczać kapitalizm per se (czyli nierówny podział kapitału) jak i to co z kapitalizmu wynika czyli wyzysk, klasowość, konsumpcjonizm, biedę ale i bogactwo, konsumpcjonizm, niszczenie środowiska i wiele wiele innych
@M_xxx:

Na podstawie ilości posiadanego kapitału oraz konsumpcji. W mniejszym stopniu na podstawie dochodu.

I kto będzie ustalał jaka to jest ilość kapitału? Na jakiej podstawie będzie się określać kto jest zbyt bogaty a kto nie? Co z dużymi korporacjami i firmami? Upaństwowić i zrujnować na wzór każdego kraju komunistycznego?

Żaden, dlatego ja nie mierzę w przedmioty służące do celów konsumpcyjnych, tylko w kapitał (fabryki, kopalnie, hotele, restauracjie itd.) czyli to
I kto będzie ustalał jaka to jest ilość kapitału?


@Zgrywajac_twardziela: Ja ustalam jakie są moje poglądy, a ty ustalasz swoje i dyskutujemy.
Nie wiem o co pytasz. O to kto stanowi prawo? Otóż rząd.

Co z dużymi korporacjami i firmami?


@Zgrywajac_twardziela: Ale już o tym było. Z tobą tak w kółko.

Upaństwowić i zrujnować na wzór każdego kraju komunistycznego?


@Zgrywajac_twardziela: Nie.

Żaden, dlatego ja nie mierzę w przedmioty służące
@M_xxx:

Ja ustalam jakie są moje poglądy, a ty ustalasz swoje i dyskutujemy.

Nie wiem o co pytasz. O to kto stanowi prawo? Otóż rząd.

Ten sam rząd który stoi ponad prawem bo ma immunitet? To ja podziękuję, system oligarchiczny mamy już w Rosji i nie chciałbym żyć w takim kraju.

Ale już o tym było. Z tobą tak w kółko.

No nie było, migasz się od odpowiedzi xD

Tak że
Ten sam rząd który stoi ponad prawem bo ma immunitet?


@Zgrywajac_twardziela: Nie.
Oczywiście nie popieram PiS jeśli o to ci chodzi. Jestem lewicowcem jakbyś nie zauważył.

Twoje odpowiedzi to pierdy godne 5 latka. Zabierzemy złym bogatym i rozdamy biednym, zlikwidujemy biedę ustawą, żadnych konkretów,


@Zgrywajac_twardziela: Odpowiedziałem ci konkretnie na serię pytań.

No więc jeśli chodzi, to chciałbym żeby każdemu żyło się dostatnie, a wszyscy ludzie byli szczęśliwi.


@Zgrywajac_twardziela: Przecież