Wpis z mikrobloga

#szosa #rower #kolarstwo #zwift

Ludzie, podpowiedzcie mi jak to jest z tym kręceniem w domu.
Od pewnego czasu chodzi za mną żeby kupić trenażer, konkretnie to Elite Suito T żeby pokręcić w zimowym czasie i zgubić parę kilo.
Niestety słyszałem, że nie dla każdego to jest. Widać po prawie nowych trenażerach, które ludzie sprzedają. Nawet znajomy mi powiedział, że szybko się nudzi taka jazda.
Żeby jakoś zapobiec temu to jeździłbym na Zwifcie.
Zapraszam do komentowania doświadczonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 30
@Gigganter: idź na siłownie tyle razy w tygodniu ile byś jeździł na trenarzeze i pokręć na spinningu. Z trenazerem jest problem taki ze albo masz psyche siedzieć w miejscu np. Godzinę ciągiem, albo nie. Silka ci pokaże czy to dla ciebie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gigganter: absolutnie fantastyczna sprawa, raz że nie wypadasz z cyklu jeżdżenia, dwa że możesz podciągnąć inne aspekty kolarstwa które trudniej wyćwiczyć na dworze. Typu podniesienie kadencji, watów itp.
Jeśli chodzi o aplikację zwift oprócz treningów, niesamowitą frajdę sprawiają wyścigi :] ja po kupnie smarta DD przez cały jeden sezon praktycznie same wyścigi klepałem :D
Jak już się troszkę znudzisz patrzeniem się na awatara albo cyferki to zawsze może wjechać jakiś filmik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Gigganter: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak jesteś nastawiony na cel to nie wymyślasz, jeden zrobi formę życia w siłowni, w piwnicy, drugi potrzebuje pachnącej siłowni, żeby ćwiczyć crossfit. Od jakiegoś czasu kręcę na chomiku i jak ze wszystkim, co powtarzasz, czasem się nie chce. Dziś biegać mi się nie chciało, ale narzuciłem słuchawki i po pierwszym kilometrze pomyślałem, że głupi byłbym jakbym zostal w domu
@Farmer_Joe: tak, polecam Zwift @Gigganter: siadasz na trenażer, odpalasz, wybierasz trening i już zaczynasz, szybko, łatwo i przyjemnie. Ja robię bo tak, żeby coś robić, nie sprawdzam wyników ani czy wydajność wzrasta, niepotrzebne mi to, ale jak ktoś chce to oczywiście może to robić. Jednak na pewno daje to jakieś urozmaicenie i da się kręcić tą godzinkę po pracy :)
Ludzie, podpowiedzcie mi jak to jest z tym kręceniem w domu.


@Gigganter: zależy pewnie też w dużej mierze od tego jak jeździsz. Niektórzy na tagu śmigają godzinkę ze średnią 35 km/h, to wtedy trenażer ma sens. Pociśniesz sobie intensywny trening i siła w nodze zostaje przez zimę. Ja lubię jeździć emeryckim tempem cały dzień i nie wyobrażam sobie kręcić tak w miejscu dłużej niż jeden odcinek serialu ( ͡° ͜
@Gigganter: Że też nik nie wspomniał o dwóch ekranach.
Siedzę na chomiku ok. 7h tygodniowo (rozlożone na 4 dni), nie mam dluzszych treningow niz 2h ciągiem. Juz tak od kilku sezonów.
Sprawa jest prosta, jak masz wyznaczony cel i rozpisane treningi (lub gotowiec że zwifta) to odpalasz trening i go robisz bez gadania. Wyswietl go sobie z boku na lapku i co jakis czas skontroluj. Natomiast na drugim, głównym monitorze ustawionym
@Paczek_w_masle: jakoś super nie jeżdżę ale przez dwie godziny potrafię utrzymać te 30-31km/h.
Chciałbym po prostu ten okres zimowy wykorzystać żeby cokolwiek "porobić" chociaż przez godzinkę po pracy.

Mam wiatrak jak coś xD Mam specjalne miejsce na trenażer, gdzie nie będę nikomu przeszkadzał ani zapach wydzielający się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gigganter: Oliver Sjostrom na YT ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) skoro celem jest ruch, a jesteś książę i szybko ci się 'nudzi' to ten kolo spelni twoje życzenie. Weź sobie jakiś FBW lub HIIT na 30 min. Sam uzupełniam trening rowerowy takimi sesjami, by poprawiać ogólną motorykę.