Wpis z mikrobloga

#szosa #rower #kolarstwo #zwift

Ludzie, podpowiedzcie mi jak to jest z tym kręceniem w domu.
Od pewnego czasu chodzi za mną żeby kupić trenażer, konkretnie to Elite Suito T żeby pokręcić w zimowym czasie i zgubić parę kilo.
Niestety słyszałem, że nie dla każdego to jest. Widać po prawie nowych trenażerach, które ludzie sprzedają. Nawet znajomy mi powiedział, że szybko się nudzi taka jazda.
Żeby jakoś zapobiec temu to jeździłbym na Zwifcie.
Zapraszam do komentowania doświadczonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 30
  • Odpowiedz
@Gigganter: jak nie wiesz czy kupić to wypożycz w Decathlon rent. Obecnie jest tam sezon zimowely ale latem był ten trenażer co chcesz. Ogólnie nie słuchaj opinie o " nie kupowaniu" jakiegoś producenta. Każdy miał swoje wpadki i każdy wymienia bez problemu wadliwy sprzęt. Głośność trenazerow też jest porównywalna. Do elita masz chyba apke na rok za free
  • Odpowiedz
@Gigganter: Robiłem kilka podejść do trenażera i jednak to nie dla mnie.

Pierwsza próba to trenażer Tacx Flow - pojeździłem z 600km i mi się odechciało, potem leżał tylko w szafie i się kurzył. Stwierdziłem że to wina sprzętu i że pewnie na DD będzie lepiej (xd). Kupiłem Sutro, zrobiłem ze 3 treningi na zwifcie, 2 wyścigi i też do szafy. Poprzedniej zimy zrobiłem kolejne podejście, tym razem zamiast zwifa odpaliłem
  • Odpowiedz
@Gigganter: jeśli nie trenujesz faktycznie z zacięciem pod jakieś zawody, a czysto amatorsko chcesz się poruszać / poprawić zdrowie / mieć frajdę to lepiej sobie IMO odpuścić. Są lepsze aktywności na zimę i ciekawsze, które przynajmniej wzmocnią Cię albo poprawią działanie całego ciała.
  • Odpowiedz
@Gigganter: to co Ci @TypowyXD: napisał: sprawdź na siłowni na rowerku spinningowym. Zeszły rok kręciłam na spinningowym na siłowni, ale karki gapiące się na tyłek zmobilizowały mnie do kupna trenażera i kręcenia w domu. Jeśli wiesz, że będziesz używać (ta siłka to serio dobry sprawdzian, obstawiałam, że po 1-2 miesiącach odpuszczę, a przejeździłam całą zeszłą zimę), to doskonała sprawa. Na wiosnę nie ma przyzwyczajania mięśni tylko po prostu wsiadasz na
  • Odpowiedz
@Gigganter: Ja tam lubie w zimę dla odmiany. Jako, że mieszkam w płaskim terenie to chociaz jakieś górki mogę sobie symulować a do tego film obejrzeć czy cos. No i na ulicy nie zrobisz takich treningów jak na trenażerze. Tryb ERG robi robotę.
  • Odpowiedz
@Gigganter: no to będzie fajne na niewypadnięcie z letniego sezonu, a jak Ci się spodoba, to będziesz jeździć częściej niż w lecie ;) W lecie się tak nie pilnuję, bo pogoda staje często na przeszkodzie, a tutaj w zimie na trenażerze jadę tak czy siak. Tylko właśnie dobrze wcześniej sprawdzić czy to zabawa dla Ciebie, dlatego test na siłowni jest niegłupim pomysłem.
  • Odpowiedz