Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzień dobry, przychodzę do Was z pytaniem odnośnie #laptopy - naszło mnie, żeby kupić sobie jakąś zabawkę do #gry, bo #ps5 nie wystarcza. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mój budżet na laptopa to ~10 000,00 polskich cebulionów (+/- 1 000,00) i jestem w kropce, bo nie wiem co wybrać. Laptop będzie podłączony do monitora FHD 144Hz (Samsung Odyssey G3).

Jak na razie faworytem jest model poniżej i mam prośbę - jeśli znacie alternatywę, to śmiało. Będę wdzięczny! (ʘʘ)

https://www.x-kom.pl/p/1057589-notebook-laptop-173-acer-nitro-5-r9-6900hx-32gb-1tb-rtx3070ti-qhd-165hz.html

#pcmasterrace #kiciochpyta
  • 15
@domp12: Jak jeszcze się interesowałem, pół roku temu, jak niby wychodziły modele na 2022 to ogólnie był to kiepski wybór, niezależnie jak i gdzie. Grzał się jak cholera w wersji z i5-12500h i 3060, a tu w bydlaku masz jeszcze większy kosmos. Ogólnie nikt nie polecał Nitro.
@domp12:


Ogólnie do 4,5k nic nie kupisz "sensownego", oczywiście zależy czego wymagasz. Ale w tej cenie, regularnie, nie znajdziesz 3060, a myślę, że to i tak obecnie skóra i kości, minimum minimów. Jedyna nadzieja to szukać w promocji. Chyba, że nie do gier a do przeglądania internetu czy pracy, to już inna historia i jest co fajne rzeczy wyrwać w tej cenie.
@domp12: Dodam jeszcze - ogólnie od sierpnia/września 2022 ceny laptopów tak poszybowały w górę,że to się w pale nie mieści. Wtedy można było kupić Legiona 5 z 3070 za 6,5 tysiąca. Dziś nierzadko tyle chcą za RTX 3060, a 3070 w laptopie to poleciał pod okolice 7.5k+
@domp12: nie no, ja sam wczoraj pytałem i dostałem to samo tzn. kup używkę 3090 albo dołóż do 4070ti, więc wiem co jest,
co nie zmienia faktu, że łapka z 3050 kupować za 4.5k to rozbój w biały dzień, a używek nie biorę pod uwagę, bo na tym się trzeba znać jak własną kieszeń żeby nie kupić elektro złomu
@domp12: piszesz, że niedługo chcesz zmienic czyli możesz jeszcze poczekać. Za niedługo wychodzą laptopy z 4000 w bebechach, jeśli możesz czekać to w twoim wypadku warto, bo za te pieniądze sobie nie polepszysz, a tylko stracisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Po przeanalizowaniu wszystkich "za" i "przeciw", postanowiłem jednak kupić stacjonarkę. ( ͡º ͜ʖ͡º)