Wpis z mikrobloga

Ja 3 lata temu: 10 zębów zepsutych, kilka do leczenia kanałowego, brak 2 zębów z lat wcześniejszych (doprowadziłam do tego ze jedynym wyjściem było wyrwanie) dodatkowo konieczność usunięcia 3 zęba (tez zepsuty), kamień, osad - tragedia
Ja dzisiaj: zero ubytków, 3 implanty, kontrola co 6 miesięcy, regularna higienizacja, biedniejsza o 30k.
Na zakończenie procesu zaczynam właśnie wybielanie.
Dentystka powiedziała ze to są jedne z jej ulubionych chwil w zawodzie :)
Jestem z siebie dumna choć wiem ze nie bardzo jest z czego :)
#stomatologia #dentysta #zeby #chwalesie
  • 118
@Coffesue: no ale to w takim razie są jaśniejsze od twoich obecnych zębów? bo plomby się nie wybielają, więc po wybieleniu twoje zęby będą miały kolor twoich aktualnych plomb :)
@Coffesue: czaję, chciałem się upewnić właśnie jak to wygląda, bo mam plomby w kolorze zębów, chciałbym sobie kiedyś wybielić zęby bo mam żółte (od zawsze, taki kolor kości) ale nie stać mnie póki co i właśnie zniechęca mnie to póki co bo wiem że będę musiał wymienić wszystkie plomby :< ale cieszę się twoją metamorfozą :)
@fizzly: wymiana plomb nie jest obowiązkowa a jedynie opcja do wyboru. Jak chcesz wybielić same zęby to nic nie stoi na przeszkodzie, plomby i tak widać tylko przy szerokim uśmiechu. Najważniejsze żeby zęby były wyleczone i dobrze zrobić piaskowanie przed wybielaniem.
@Coffesue: moja duma: po 33 latach życia zero "leczenia" kanałowego, do zwykłego leczenia trafia mi się średnio 1 ząb na 2-3 lata. Do dentysty chodzę głównie kontrolnie i na usuwanie kamienia \o/

Kolor za to słaby, zęby krzywe srogo, no ale tu mam mały wpływ zwykła higieną na to

Ale cieszę się Twoim szczęściem, ładne zęby dają +3 do urody.
@Coffesue: no zęby ważna sprawa, ja miałem w życiu jedno kanałowe i mam traumę do dzisiaj. Dbam jak #!$%@?.
@dzek: warto pamiętać że w ramach NFZ jest raz na rok odkamienianie i przegląd. Terminy wcale nie są odległe, miałem wizytę dwa dni po zatelefonowaniu do placówki.
@Coffesue: 1. Ktos ci polecil konkretnoe dentyste? Sugerowalas aie opiniami na googlu czy najblisza placiwka (lub w miare bliska)

2. Co powiedziala dentyatka na pierwszej wizycie i czy sie stresowlas.

3. Co cie zmusilo/zachecilo do wizyty? Obawa o zdrowie czuly jedna z bliskiego otoczenia osoby?

Pozdrawiam i sam o tym mysle z dentysa