Wpis z mikrobloga

Ja 3 lata temu: 10 zębów zepsutych, kilka do leczenia kanałowego, brak 2 zębów z lat wcześniejszych (doprowadziłam do tego ze jedynym wyjściem było wyrwanie) dodatkowo konieczność usunięcia 3 zęba (tez zepsuty), kamień, osad - tragedia
Ja dzisiaj: zero ubytków, 3 implanty, kontrola co 6 miesięcy, regularna higienizacja, biedniejsza o 30k.
Na zakończenie procesu zaczynam właśnie wybielanie.
Dentystka powiedziała ze to są jedne z jej ulubionych chwil w zawodzie :)
Jestem z siebie dumna choć wiem ze nie bardzo jest z czego :)
#stomatologia #dentysta #zeby #chwalesie
  • 118
@Coffesue: doskonale cie rozumiem, bylam w takiej samej sytuacji, lata zaniedban w domu rodzinnym, do tego jeszcze mam pare nadmiarowych zebow i jak sie okazalo bruksizm, wiec zeby zjechane, polamane, krzywe. Ja na szczescie prawie nic nie zaplacilam za naprawe tego wszystkiego bo mieszkam w niemczech i tu ubezpieczenie wiekszosc rzeczy pokrywa, ale kosztowalo to i tak sporo czasu i nerwow, bo dentysty zawsze sie balam. Skok pewnosci siebie niesamowity
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Coffesue: gratsy, fajnie ze udało się zdecydować na takie leczenie i że znalazły się na nie środki bo niewiele osób mogłoby sobie pozwolić na taki remont :)

Ja walczę teraz z aparatem, minęło dopiero 7 miesięcy ale efekt jest już bardzo widoczny :) koszt niestety tez boli, zwlaszcza ze po zdjęciu jeszcze planuje bonding xD
@Shyvana: powodzonka :) ale jak już zaczęłaś to nie ma drogi powrotu i musi być super :) @good: w dzieciństwie trafiłam tez do dentysty który nie dawał znieczuleń bo nie (lata 80) - to tez mnie skutecznie zniechęciło do odwiedzania gabinetów na długie lata. Gratuluje progresu!
@Coffesue: Jak 3 lata temu poszłaś pierwszy raz to dentystka powiedziała ci ile orientacyjnie $ ci wyjdzie do doprowadzenia uzębienia to dobrego stanu czy wyszło w praniu?
@MUFC: Wyszło w praniu. Tylko za implanty dostałam koszt z góry. Pewnie mogli mi to policzyć ale wolałam nie wiedzieć xD Miałam ok 2 wizyty w miesiącu i odkładałam na nie kasę, tak było mi lepiej
@Shyvana:

gratsy, fajnie ze udało się zdecydować na takie leczenie i że znalazły się na nie środki bo niewiele osób mogłoby sobie pozwolić na taki remont :)

Ja walczę teraz z aparatem, minęło dopiero 7 miesięcy ale efekt jest już bardzo widoczny :) koszt niestety tez boli, zwlaszcza ze po zdjęciu jeszcze planuje bonding xD

Można spytać jaki mniej więcej koszt takiego aparatu dla dorosłej osoby?