Wpis z mikrobloga

Ja 3 lata temu: 10 zębów zepsutych, kilka do leczenia kanałowego, brak 2 zębów z lat wcześniejszych (doprowadziłam do tego ze jedynym wyjściem było wyrwanie) dodatkowo konieczność usunięcia 3 zęba (tez zepsuty), kamień, osad - tragedia
Ja dzisiaj: zero ubytków, 3 implanty, kontrola co 6 miesięcy, regularna higienizacja, biedniejsza o 30k.
Na zakończenie procesu zaczynam właśnie wybielanie.
Dentystka powiedziała ze to są jedne z jej ulubionych chwil w zawodzie :)
Jestem z siebie dumna choć wiem ze nie bardzo jest z czego :)
#stomatologia #dentysta #zeby #chwalesie
  • 118
@Kemoi: Jak stracilam 3 zeba lekarz powiedzial zebym sie wziela za zeby bo jest mnostwo roboty. To mna wstrzasnelo. Akurat otworzyli nowy gabinet w budynku naprzeciwko gdzie mieszkam wiec poszlam i powiedzialam ze wiem ze jest dramat i chce wszystko ogarnac. Trafilam na super pania doktor, nie oceniala, zrobila plan leczenia i tak sie zaczela nasza przygoda. Mysle ze odleglosc gabinetu + podejscie lekarki mialy zdecydowanie najwieksze znaczenie. Moglam umawiac sie
@kanciarz424: Dostajesz nakladki ktore sa wykonane z wyciskow Twoich zebow i zel wybielajacy. Codziennie na noc zakladasz nakladki wypelnione zelem. Caly proces trwa ok 10dni + 3 tyg bialej diety. W gabinecie mozesz wybielic lampa ale to gunwo daje, niektorzy robia lampe + nakladki. Jak poogladasz wywiady z gwiazdkami to wszyscy nakladkowo wybielali.
@kanciarz424: Tak, w gabinecie bo sa dopasowane do Twoich zebow. Zel wybielajacy tez dostajesz od dentysty. Efekty zaleza od wielu czynnikow m.in. od Twoich zebow, rodzaju kosci, stanu. Na chwile obecna nie ma lepszej metody (o ile mi wiadomo :))
@Coffesue ja jutro właśnie idę na kolejne leczenie kanałowe (jedna jedynka już wyleczona druga się babra) niby 7 stów ale #!$%@?. Robię to właśnie żeby też wybielić jedna już lekko szara jedynkę po.kilki latach zaniedbań. W co wydawać hajs jak nie w siebie
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: moich ubytków nie było widać, miałam normalne zeby, chociaż żółt, brakowało mi dwóch 6 i w ostatnim etapie wyrwano mi 5. Do dentysty poszłam bo mnie zaczął bolec i trzeba było wyrwać. Wtedy się dowiedziałam ze jest dramat i trzeba działać bo stracę więcej zębów