Wpis z mikrobloga

@Jokohama: architekt wymaga uprawnień ale znając cada możesz:
Modelowanie 3d
Projektowanie kuchni
Projektowanie wnętrz
Projektowanie mebli
Projektowanie giętych elementów stalowych
W biurach projektowych jest coś takiego jak asystent - taki murzyn od rysowania tego co ustali ktoś wyżej
W powyższych zawodach zarobki masz 5-10 tysięcy na rękę zależnie gdzie trafisz i jak ci idzie z całą resztą poza cadem
  • Odpowiedz
  • 6
@Glikol_Propylenowy nie tykaj cada bo cię zmiecie z planszy

@Jokohama nie wiem co tam w IT słychać. Po prostu odradzam inżynierię, bo sam poszedłem tą drogą i jest #!$%@?. Większość kolegów ze studiów albo wyjechało za granicę albo przebranżowili się na IT.
  • Odpowiedz
@Hrjk: a kiedy populacja inżynierów zmniejsza się, rosną zarobki tych co się ostali ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie no żartuje, z zarobkami inżynierów nie jest jak w IT, aczkolwiek są rejony gdzie zakładów dużo, a inżynierów brak, więc te 10k netto można spokojnie dostać
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: Nie wiem, jakbym wiedział to bym w nią poszedł, to chyba oczywiste. xD
Problem jest taki że to takie życiowe błąkanie się we mgle imo.
Jeśli miałbym powiedzieć, i pomijając ofc medycynę i szybka #!$%@? z kraju, to obecnie gdybym miał wybierać drogę to poszedłbym chyba w jakieś po prostu korpogowno kierunki + naukę języków. Ogarniasz języki i typową korpogowno robotę i już jesteś do przodu. O wiele mniejsza odpowiedzialność
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: i w sumie to tak jak jakiś Mirek napisał mi jakiś czas temu w kontekście moich zawodowych rozterek po studiach- na każdym inżynieryjnym kierunku w Polsce powinien być jeden przedmiot od umiejętności znalezienia pracy za granicą i ogólnie emigracji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AryanWonderBoi: czyli trawa bardziej zielona gdzie nas nie ma, akurat jestem po studiach z branży którą wymieniłeś i tu dopiero jest #!$%@?. Shell czy coś i tak bierze większość po finansach, mechanice czy elektronice. W porównaniu do inżynierii to ofert pracy praktycznie nie ma. A nawet jeśli studiowałeś finanse to i tak trzeba mieć farta bo absolwentów jest jeszcze więcej niż tych z mechaniki bo dużo więcej kobiet kończy finanse niż
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: dokładnie to co piszesz. Dlatego mówię że to jest takie życiowe błąkanie się we mgle. xD
A widzisz, ja szukam pracy w BHP właśnie w tej branży, bo jestem związany z nią od czasów techbazy. I nie dość że w #!$%@? mała gałąź to jeszcze większość po znajomościach i układach. A dwa, starzy pracownicy nie pozwalają młodym dochodzić do expa bo konkurencja na rynku. Wszystkie oferty są dla osób z
  • Odpowiedz
@Jokohama: potwierdzam, będąc inżynierem masz duża odpowiedzialność, szeroka i dużą widzę, ale zarobi to gowno. U mnie gość zza granicy, inzynier ds. budowy mediów na projekcie rozbudowy fabryki, za opiniowanie i koordynację prac dostawał na b2b 12k na fakturze
  • Odpowiedz