Wpis z mikrobloga

@wunrz: pisałem skóry od zera, edytowałem gotowe skóry dla klientów, pisałem pluginy od 0 dla Wordpresa, Woocommerce + jakieś customy. i też edytowałem pluginy typu Ameliabooking, Bookly, najczęściej były to straszne haki i nieprzyjemne zlecenia, ale no dowoziłem

Natomiast obecnie muszę psychicznie dojść do siebie zanim zacznę szukać nowego zatrudnienia, bo strasznie mnie ta informacja emocjonalnie dotknęła
@Aten7385: Nie dostawałem jakiejś szalonej pensji, to jest zabawne. Ale po prostu ceniłem sobie ludzi, z którymi pracuję i atmosferę. Pracowało mi się zajebiście. Ja też nie jestem jakimś zajebistym programistą i mam wiele do nauki, więc po prostu wychodziłem z założenia, że pracujemy i rozwijamy się wszyscy razem wspólnie
@smutny_ziomal: też robię trochę w WordPressie i jak dostaje zadanie edytowania jakichś wtyczek za pomocą hookow które ta udostępnia, to chce jak najszybciej z tego wp uciekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i w kółko to samo w tym WordPressie, wyzwań w tym niewiele przy 2 latach doświadczenia

nie miałeś tak Mirku po 5 latach? Pracowałeś zdalnie czy z biura?
@smutny_ziomal: Będzie dobrze, ziom. Skoro zawsze byli z Ciebie zadowoleni i odchodzisz przez kwestie budżetowe tylko, to znaczy, że masz umiejętności i znajdziesz coś następnego bez problemu. Będzie trochę stresu na rozmowach, ale potem poczujesz się lepiej, bo się sprawdzisz i zobaczysz, że rynek Cię chce. Ogarnij Linkedina i opinie od kolegów z pracy, to zaczną spływać propozycje. I ceń się - zawsze w razie czego można zejść z wymagań, ale
Nie dostawałem jakiejś szalonej pensji, to jest zabawne. Ale po prostu ceniłem sobie ludzi, z którymi pracuję i atmosferę.

@smutny_ziomal: Częsty scenariusz. Płacą poniżej rynku więc chwalą i starają się żeby była dobra atmosfera. Nie mówię, że to bardzo źle bo płaca czasami wynika z niżej budżetowych projektów, a jak reszta jest ok to jednak nie najgorzej świadczy o firmie. Ale prawda jest taka, że przeważnie można znaleźć firmę gdzie atmosfera
@smutny_ziomal: Szkoda chłopa, powodzonka życzę.

A od siebie poradzę. Przy kontrakcie spróbuj wynegocjować warunki jego zakończenia. Istotne osoby dostają u nas na przykład pół miesięcznego wynagrodzenia za każdy przepracowany rok. Osoby kluczowe, miesiąc za każdy rok. Pracujesz w poszukiwanym zawodzie, myślę, że masz spore szanse na coś podobnego. I nie jest to żadna egzotyka, bo przejmowałem już ludzi od konkurencji którzy też mieli takie zapisy.