Wpis z mikrobloga

@husky83: zapomniałeś dodać że jednofakturowcy i tak mają eldorado w porównaniu do człowieka na etacie który jak zarobi trochę więcej to jest gnieciony 32% podatkiem a jego zus nie ma stałej wysokości tylko rośnie wraz z pensja
@lone_sloane: W moim urzędzie skarbowym funkcjonuje stanowisko że pani siedzi w okienku i jak ktoś przynosi jakieś pismo to przybija pieczątkę i odkłada na stos pism.
Ciekawe ile jest tego typu etatów w administracji państwowej, które nie są tak bardzo widoczne.
@okno2137: hahah no ładnie was PiS r00cha i nakręca na siebie wzajemnie xD a słyszeliście o takim cudownym pomyśle jak np zmniejszyć podatki i ZUS? Wtedy by miał więcej i Janusz przedsiębiorca i Areczek, ale państwo do koryta mniej by przyjęło, no więc pisiory wpadli na dobry pomysł - lepiej wam p0laki podwyższyć minimalną bo p0lacy mają w większości IQ ziemniaczka i się na taki numer łapią co zresztą widać po
@okno2137: Bosh znowu jeczenie nieogarow bez kwalifikacji na przedsiębiorców. Jezeli musisz czekać na podwyżkę kiedy zwiększają minimalna to problem jest z tobą a nie z Januszem u którego pracujesz
@okno2137 ja bym się nie zdziwił jakby były całe działy które się zajmują, rzeczami zbędnymi od 10 lat, ale gdzie przez związki zawodowe nie można zredukować takich etatów, a ludzie nie mają ambicji robić czegoś innego.
@okno2137: Inflacja tak z********a że ta nowa minimalna ma mniejszą siłę nabywczą niż stara miała parę lat temu xd


@TotalDisaster: No i taki jest cel inflacji żeby plebs zacisnął pasa i przestał wydawać tyle hajsu. Jak spadnie popyt to i ceny będą spadać a zwiększajac minimalna popyt nadal będzie na zbyt dużym poziomie.
@TheKirghizLight: zgodziłbym się z tym samym oprocentowaniem dla każdego w zamian za pakiet VIP za płacenie wyższych składek. Czemu ktoś kto płaci (nawiazując do twojego przykładu) 75k pln za usługę której nawet nie chce, ma stać w kolejce tak samo jak ktoś kto w życiu uczciwie nie przepracował dnia? Przecież to skrajnie niesprawiedliwe
@kaaban: nie ważne jak to nazwiemy, realnie to przedsiębiorca z własnych pieniedzy płaci zus i składke zdrowotną


@freeszpak: tak samo jak każdy inny pracujący. co w tym takiego dziwnego? Dlaczego ZUS i zdrowotna są przedstawiane jako coś co dotyczy tylko przedsiębiorców?
@kaaban podatek - bezzwrotne, przymusowe, powszechne, nieodpłatne świadczenie o charakterze pieniężnym na rzecz państwa lub innej osoby publiczno-prawnej.


Zus i składka zdrowotna dokładnie się w tę definicję wpisują.

@wooster: Czyli np. prywatne ubezpieczenie w np. Szwajcarii to podatek?

Albo np. OC samochodowe to podatek?

XD
wszystkim minimalna 15k będzie w pyte!


@nairoht: Nielicznym 150K będzie w pytę!

Tylko że kuceria realnie uważa że burżuje powinni zarabiać nawet po dziesięć milionów, jak Lewandowski.

Natomiast nikt z lewaków nie proponuje żeby minimalna wynosiła 15k - jest to zwykły chochoł.

To jest ta różnica.
@kaaban: Ale wiesz że składki zdrowotne i zusy to za pracowników przelewam ja ze swojego firmowego konta? Ja wiem, że tak teoretycznie to ich koszt, ale #!$%@? dlaczego ja to musze przelewać z firmowych pieniędzy?
Wolałbym im dać te 6-7tys na łape (tym słabiej zarabiajacym) i niech sobie opłacają te wszystkie składki, ale by się zdziwili i założe się, że cały #!$%@? od razu poszedłby w stronę rządzących a nie przedsiębiorców.
@DeoLawson o tym akurat się w zeszłym roku przekonałem, 32% boli....

Ale liniowka wcale nie jest taka idealna, choćby pod względem braku możliwości wspólnego rozliczenia jeśli masz UoP + JDG
@kaaban: Ale wiesz że składki zdrowotne i zusy to za pracowników przelewam ja ze swojego firmowego konta? Ja wiem, że tak teoretycznie to ich koszt, ale k*a dlaczego ja to musze przelewać z firmowych pieniędzy?

Wolałbym im dać te 6-7tys na łape (tym słabiej zarabiajacym) i niech sobie opłacają te wszystkie składki, ale by się zdziwili i założe się, że cały w*w od razu poszedłby w stronę rządzących a nie