Wpis z mikrobloga

Promil? Przecież były badania, że Polacy to jeden z najbardziej wyeksploatowanych narodów w Europie i duża grupa ludzi nie ma już sił pracować tyle co pracuje nie mówiąc już o czymś więcej. Patrz ile osób teraz ma wypalenie zawodowe, ląduje u psychiatrów, itd.


@Glimpse0fTheFuture: I co jak ktoś przeprocował godzinę w tygodniu więcej to umierał, czy badania na zasadzie "masz siłę pracować więcej? i większość odpowiadała nie" ;D
to proszę cię.
@geronimo80: jak każdy ma własny prób bólowy to każdy wie ile jest w stanie przepracować. Nie idźmy modelem chińskim, że ludzie mają po 14 godzin dziennie pracować.

Niech rządzący wywalą 500+ i inne transfery socjalne- okej. Ale też nie chcę żeby osoby z różnych powodów mało zarabiające czy takie, które się dopiero uczą były wykorzystywane za grosze, bo ,,są młode". No tak, niech przez kilka lat jedzą piach i mieszkają pod
jak każdy ma własny prób bólowy to każdy wie ile jest w stanie przepracować. Nie idźmy modelem chińskim, że ludzie mają po 14 godzin dziennie pracować.


@Glimpse0fTheFuture: no każdy ma próg, a większość #!$%@? narzekających że robi za minimalną właśnie nawet godziny więcej nie przepracuje.

Nie idźmy modelem chińskim, że ludzie mają po 14 godzin dziennie pracować.


@Glimpse0fTheFuture: a kto mówi że każdy? nawet w chinach nie każdy pracuje 14.
@geronimo80:

Chciałbym żeby ta minimalna płaca wystarczyła ludziom do własnych 4 kątów, wyżywienia, leków, kupna środków czystości nawet jeżeli nie mają szczególnych umiejętności. No, i żeby rynek pracy w Polsce się ucywilizował trochę. Równe zarobki neurochirurga i sprzątaczki to utopia- nie przeczę. Ale udział wynagrodzeń w Polsce w stosunku do PKB na tle Europy zachodniej jest strasznie niski i pracodawcy niechętnie dzielą się zyskami z pracownikami.

Czy to wina komuny? Nie
Chciałbym żeby ta minimalna płaca wystarczyła ludziom do własnych 4 kątów, wyżywienia, leków, kupna środków czystości nawet jeżeli nie mają szczególnych umiejętności.


@Glimpse0fTheFuture: ale już chyba o tym kiedyś rozmawialiśmy rózni ludzie mają różne potrzeby efektywne.
Jeden ma dom po rodzicach i płaci tylko rachunki a inny musi wynająć mieszkanie... Jeden dużo choruje drugi mało.
Dlaczego chcesz ludziom mającym mniejsze potrzeby de facto odbierać możliwość lekkiej i jako tako przyjemnej pracy?
Ale spoko, otwieraj tą firmę i dziel się z pracownikami.


@geronimo80: nie mam kapitału ( ͡° ʖ̯ ͡°) A jak mi się uda zdobyć zawód biegłego rewidenta to zarabiając 7000 zł netto nie stać mnie będzie na założenie wymarzonej własnej restauracji z kuchnią francuską.