Wpis z mikrobloga

@husky83: 579zł więcej razy 10 pracowników w takiej małej firemce to jest 5790zł, czyli 70tys rocznie więcej do zapłacenia tak z dupy i trzeba kombinowac jak to odrobić.
Jak ktos ma 20-30 ludzi to jest 140-210tys rocznie wiecej. Taki ekstra podatek.
Ale źli przedsiębiorcy. #!$%@?, etatowcy jęczą jak masło z 5zł urosnie na 10zł xD Jakby mieli taki koszt dodatkowy to zapłacenia to chyba by musieli ogłosić upadłość konsumencką albo się
Ale dobrze że idzie automatyzacja i osoby bez wykształcenia i predyspozycji niedługo utracą przydatność społeczną


@CoJaToNieTY: Ja to dokładnie tak widzę: zwiększa się płaca minimalna, rośnie ilość automatów do zamawiania, kas samoobsługowych itd a spada ilosć kasjerow
ty z tych mniej bystrych?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nairoht: mam nadzieję, że nie. Wiem, że to byla ironia, ale jednocześnie sprowadzenie rozmowy do absurdu.
Kilkusetprocentowe podniesienie minimalnej nie jest dobre, ale to nie znaczy, że podwyższanie minimalnej jest złe.
@kaaban podatek - bezzwrotne, przymusowe, powszechne, nieodpłatne świadczenie o charakterze pieniężnym na rzecz państwa lub innej osoby publiczno-prawnej.

Zus i składka zdrowotna dokładnie się w tę definicję wpisują.
@okno2137 mnie śmieszy to że wielu urzędników państwowych niższego szczebla zarabia teraz niewiele ponad płacę minimalną ( ͡º ͜ʖ͡º) i ich praca zostanie zautomatyzowana znacznie szybciej niż pani Krysi która tam sprząta :p