Wpis z mikrobloga

t@Przytulnie: Bo shortowanie jest trudniejsze niż granie longa i bardziej obciążające psychicznie. Tera shortuje etf na spolki energetyczne, zobaczymy jak mi pojdzie
@bywaj: a ja przypominam że ten sam Bezos którego akcje spadły o 95% w ciągu 22 miesięcy po tym artykule okazał sie przekozackim biznesmenem który wyprodukował tysiące milionerów i setki multimilionerów a kto kupił akcje na górce i przetrzymał akcje przez te spadki jest dzisiaj 2000% na plusie.

A kto kupił przed górką i uśredniał podczas spadków jest na plusie tyle że o ja pier*olę
@bywaj: aż sprawdziłem: szczyt bańki dotcomów to było $5.65 na split-adjusted basis.

Dół bańki dotcomów to nie chce mi się szukać ale przyjmując twoje -95% jakieś $0.36.

Ktoś kto wierzył w Amazon i Bezosa i co miesiąc mimo przeciwności dokupywał sobie Amazona po $100 - na pakietach kupionych na samym dnie gdzie wyhapał 300 akcji za tą stówkę ma dzisiaj $27 000 xD A przecież kupił pakietów wiele bo kupował regularnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gatineau: kolega ubrany w akcje Tesli, że tak emocjonalnie zareagował? To jeszcze przypomnijmy, że żeby akcje powróciły do szczytu w przypadku Amazona trzeba było czekać 10 lat. To że okazało się to bardzo dobrym biznesem nie znaczy że nie było przewartościowane.
kolega ubrany w akcje Tesli, że tak emocjonalnie zareagował?


@bywaj: nie, Amazona :D Ze świetnymi efektami. A więc lubię powtarzać ludziom że cierpliwość jest istotna i nie ma co robić cherry-picking ruchu akcji od szczytu do dołu tylko robić swoje i zbierać papier jeżeli jego trajektoria jest dobra.

choć sam bym Tesli nie ruszał bo w przeciwieństwie do Bezosa który był dla spółki ostoją i potencjalnie najlepszym biznesmenem w historii biznesu
że tak emocjonalnie zareagował?


@bywaj: a tak poza tym co masz na myśli mówiąc "tak emocjonalnie"? Gdzie się w moim tekście dopatrzyłeś jakiś emocji? Jest równie emocjonalny co tweet który komentujemy - czyli absolutnie wcale, suche referowanie faktów.
A kto kupił przed górką i uśredniał podczas spadków jest na plusie tyle że o ja pier*olę


@gatineau: No tutaj, to gratuluje bo ja z kolei holduje Amazona na stracie :D jedyne czego się obawiam i mam z tyłu głowy, że nic nie trwa wiecznie i era FAANG powoli może dobiegać końca i będą jakieś przetasowania na szczycie. Bo przez ostatnie lata strategia pakowania wszystkeigo w święta 5 była jedną z
No tutaj, to gratuluje bo ja z kolei holduje Amazona na stracie :D jedyne czego się obawiam i mam z tyłu głowy, że nic nie trwa wiecznie i era FAANG powoli może dobiegać końca i będą jakieś przetasowania na szczycie.


@bywaj: może być. Mi się łatwo trzyma bo się ubierałem głównie w 2015 (po ~$500 przed splitem) i trochę zrzuciłem w 2019 i w pandemii żeby kupić index fundy (kiedyś trzeba
Pobierz gatineau - > No tutaj, to gratuluje bo ja z kolei holduje Amazona na stracie :D jedyn...
źródło: comment_1673280863rokzyP6brBWQQ7qLlHezEf.jpg