Wpis z mikrobloga

Każdemu kto sugeruje że rozwiązanie na problemy z Androidem to zakup iPhone'a należy się gęsta mela na ryj. Najtańszy nowy model to ponad 2 tysiące złotych, także moim zdaniem sugerowanie komuś zakup takiego smartfona kiedy naprawdę przyzwoite smartfony z Androidem można kupić poniżej tysiąca złotych to zwykłe plucie w twarz ludziom których nie stać na takie drogie zabawki, nawet jeżeli nie mówią tego wprost. I taka jest prawda.

#smartfon #android #ios
supra107 - Każdemu kto sugeruje że rozwiązanie na problemy z Androidem to zakup iPhon...

źródło: comment_16731037527ISignTK2w7PY5FGw667eG.jpg

Pobierz
  • 90
Każdemu kto sugeruje że rozwiązanie na problemy z Androidem to zakup iPhone'a należy się gęsta mela na ryj.


@supra107: O panie, zagotowałeś się i naburmuszyłeś jakby ktokolwiek poza trollami i odrealnionymi Oskarkami pisał takie rzeczy na serio xD

także moim zdaniem sugerowanie komuś zakup takiego smartfona kiedy naprawdę przyzwoite smartfony z Androidem można kupić poniżej tysiąca złotych to zwykłe plucie w twarz ludziom których nie stać na takie drogie zabawki


A
A on też tylko dzwoni głównie, pisze sms i przegląda internet. Przewijając listę kontaktów (104) potrafi przyciąć się animacja. Także następny jego telefon to będzie myśle iPhone SE. Wole z własnej kieszeni dołożyć tego tysiaka czy półtora i żeby ktoś był zadowolony a nie roczny telefon i już narzekanie


@iquiet: Moi rodzice też robią podstawowe rzeczy ale wiem że jak dostana flagowiec to mają (i mam ja) spokój na kilka lat.
A jakie tam przyzwoite? Co z tego, że ma dobre parametry, jak po jakimś czasie muli?


@not_me: W sumie to mnie zastanawia skąd to się bierze? Nie neguje tego, że tak w wielu modelach może być, ale osobiście nigdy mi żaden telefon nie zaczął zamulać po jakimś czasie. Znam w sumie jeden przypadek z otoczenia kiedy takie coś miało miejsce i to tylko dlatego, że znajomy trafił jakiś wadliwy model z
@L3gion: No ale "przemyśl czy nie warto dopłacić do flagowca z Androidem" do kogoś kto ma problem z Androidem to trochę inna sprawa niż "kup iPhone'a", bo podajesz droższy smartfon z tym samym systemem jako sugestię a nie jako absolutne rozwiązanie wszelkich problemów we wszechświecie. To tak jakby ktoś miał problem że mu się Windows zawiesza bo ma starszy procek, i zamiast powiedzieć "rozważ zakup nowego procka" mówisz mu "kup Maca".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@supra107: na androidzie albo kupujesz coś za podobną cenę żeby dało się z tego korzystać, albo gównochinexa i tracisz 2 lata z życia doktoryzując się z romów i bootloaderów, by 3 aplikacje na krzyż się nie zacinały xD
@tellet: Albo strzelasz w złoty środek i kupujesz Motorolę, czy to tą tańszą czy to tą droższą. Chińskie smartfony w dzisiejszych czasach to kompletny mem i ktokolwiek uważa w Roku Pańskim 2023 że "Xiaomi lepsze" zasługuje na drwiny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: I ile taki telefon za 1k na Androidzie potrzyma i będzie dostawał aktualizacje? Ja swojego SE, co kupiłem 6 lat temu, dopiero teraz wymieniłem. Ten IPhone SE to był mój najtańszy telefon w przeliczeniu na rok użytkowania.
naprawdę przyzwoite smartfony z Androidem można kupić poniżej tysiąca złotych


@supra107: wiem, że to pewnie bait, ale dobra. Też kiedyś tak myślałem i jechałem na xiaomi po 6 stów, tylko ich wydajność spadała już po kilku tygodniach użytkowania, po pół roku do roku były już tak zmulone, że niezdolne do użytku. Więc to żadna oszczędność bo średnio zmieniałem telefon co 1,5 roku. Pracuję, programistą 15k nie jestem, ale wziąłem sobie kiedyś
Xddd


@etutuit: wyjaśnij mi więc ale tak bez złośliwości po co ci telefon powyżej 1000zł? Bo ja serio nie rozumiem. Sam mam Motorolę kupioną za 500 i to 2-3 lata temu. Nie jestem fotografem, jak potrzebuje zrobić zdjęcie by coś zapamiętać to się da, widoczki z HDR też nie są tragiczne. Spotify, Amazon Music, odtwarzacz MP3, a nawet Youtube przez Brave Browser leci w tle, bluetooth do samochodu żaden problem, hotspot
@supra107: używam dalej huawei p20 pro (ponad 4 lata) i wszystko śmiga jak należy. Nawet niezbyt często się zawiesza xD
Uruchomienie map, Spotify, messenger I instagram. Trochę chrome do tłumacza google xD W sumie to nawet teraz cieżko coś kupić. Przecież jak widzę ceny 4k to chyba kogoś #!$%@?ło całkowicie.
Jak telefon za 1000zl porównujesz do flagowca to znaczy, ze nie miałeś styczności albo z flagowcem albo z telefonem za 1000zl. Polecam zrobic porównanie działania obu po roku użytkowania.