Wpis z mikrobloga

Każdemu kto sugeruje że rozwiązanie na problemy z Androidem to zakup iPhone'a należy się gęsta mela na ryj. Najtańszy nowy model to ponad 2 tysiące złotych, także moim zdaniem sugerowanie komuś zakup takiego smartfona kiedy naprawdę przyzwoite smartfony z Androidem można kupić poniżej tysiąca złotych to zwykłe plucie w twarz ludziom których nie stać na takie drogie zabawki, nawet jeżeli nie mówią tego wprost. I taka jest prawda.

#smartfon #android #ios
supra107 - Każdemu kto sugeruje że rozwiązanie na problemy z Androidem to zakup iPhon...

źródło: comment_16731037527ISignTK2w7PY5FGw667eG.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@Ashurbanipal: A jaki procent użytkowników się w to bawi? Promil. Większość chce po prostu kupić smartfona który dzwoni i działa na nim Internet, i spokojnie można kupić taki smartfon z Androidem poniżej tysiaka. Obecnie smartfon za 800-900zł w pełni zaspokoi potrzeby 99% konsumentów i nie trzeba z tym robić nic więcej.

@etutuit: Mamy 2023 rok a nie 2014, Motorola za 800zł będzie wystarczająca dla każdego kto nie wali sobie konia
  • Odpowiedz
@supra107: Hur dur Apple lepsze! Nie, Android lepszy! W ogóle to jak nie masz flagowca to nie odzywaj się!

A potem i tak telefon służy do social-media, wykonania telefonu, zrobienia selfie odpalenia spotify czy zapłacenia za zakupy co zrobisz dziś większością telefonów dostępnych na rynku.

Dla przeciętnego zjadacza chleba, który nie potrzebuje jakichś konkretnych rozwiązań ta dyskusja w ogóle nie ma sensu i chodzi bardziej o to, którego telefonu GUI się
  • Odpowiedz
@Matemit: Ta dyskusja ma sens tutaj, na Wykopie, jak ktoś ma problem z Androidem i włazi ktoś z błotem na buciorach i mówi "kup ajfona LOL", a potem udaje że wcale nie wyzywa od biedaków. #!$%@? mnie takie lekceważenie osób z innym budżetem.
  • Odpowiedz
@freaks: Widzisz, tu jest twój błąd. Kupiłeś Xiaomi. Ja matce wybrałem Motorolę poniżej 1000zł i działa bardzo elegancko, nie ma z nią żadnych problemów.
  • Odpowiedz
@supra107: Kupiłem tacie xiaomi za 450zl chyba rok temu i co? Już pytał się czemu on tak wolno chodzi i przycina czasami.. A proponowałem coś chociaż za 1000-1500 albo iPhone żeby lepsze bebechy były to namówił mnie „przecież dzwonić i przeglądać internet to nie trzeba super podzespołów”. No i ma 3GB ramu czy tam ile, nie wiem jaki procesor i narzeka.
A on też tylko dzwoni głównie, pisze sms i przegląda
  • Odpowiedz
@supra107: nie znam osoby ktora przesiadla sie jablko i wrocila do androida, odwrotnie dziala to w 100%. Android to przycianajace sie gowno od kiedy istnieje. Nawet tu ludzie pisali ze im S22 przycina, po przesiedce z jablka a patrze ze Szajsung sobie 5k za niego zyczy, LOL
  • Odpowiedz
@Zulf: No szok, tak jakby iOS był projektowany pod bardzo wąski zakres sprzętu a nie pierdyliard możliwych konfiguracji sprzętowych. W takim razie ludzie powinni się przesiadać z Windowsa na macOS bo to przecież ten sam system tylko lepiej chodzi, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie znam osoby ktora przesiadla sie jablko i wrocila do androida, odwrotnie dziala to w 100%.


@Zulf: Super dowód anegdotyczny. Ja znam kilka. Ja sam miałem dawno temu iPhone'a 4, żona jak mnie poznawała też miała iPhone'a, a teraz będzie kupowała 3 z rzędu Androida.

Rozowy kupil sobie Mac Air do neta. Nie zawiesil sie, wykrzaczyl, zrestowal ani razu od roku. A PC stoi wylaczone, sluzy do grania, ale co chwila
  • Odpowiedz
@supra107: Cóż, ja z telefonami z androidem miałem ten problem że nie działają że tak powiem "out of the box". Trzeba je długo konfigurować, wyłączać niepotrzebnie działające apki, wyłączać powiadomienia z nich... I ten problem iOS rozwiązał idealnie. Powiadomienia dostaję trzy:
- jak pada bateria
- jak za głośno mam słuchawki ustawione
- jak trzeba ważną aktualizację zainstalować
I to wszystko. A w androidzie? A w androidzie musiałem wszystkim aplikacjom wyłączyć
  • Odpowiedz
@supra107: A jakie tam przyzwoite? Co z tego, że ma dobre parametry, jak po jakimś czasie muli? I to nie jest kwestia złego użytkowania telefonu, bo ja nie ściągam od cholery apek, monitoruję co działa w tle i nie ściągam nic poza sklep play/app store (i nie coś typu haxxy do gry X). Z telefonami jest jak ze wszystkim - albo kupisz porządny na lata i najwyżej sobie wymienisz baterię po
  • Odpowiedz