Wpis z mikrobloga

Dla mnie ten sport to fenomen, jedni moga cala kariere byc na topie, jedni w polowie sie odpalaja, jedni gasna. A niby zawsze robi sie to samo. Spojrzmy na takiego Gregora Schlierenzauera, gosc #!$%@? jak #!$%@? w tych skokach, bil rekordy i teoretycznie w swoim piku sportowym powinien dalej srubowac swoje rekordy, a wygladalo to tak jakby chlop zapomnial jak sie skacze. Gregor ma jutro swoje 33 urodziny...
#skoki
  • 12
@Braand: albo jeden z najdziwniejszych dla mnie przypadków, jak TCS wygrywa chłop z pluszową świnią, pojawia się z nikąd i zaraz znika. Ten sport stał sie dla mnie tak nieprzewidywalny, niezrozumiały że oglądam już chyba z sentymentu i brakulaku. Być może zawsze taki był, ale za dzieciaka inaczej to odbierałem. W kazdym razie całkiem inaczej wspominam skoki i zawodników z lat 2000- ok. 2011
@Braand: Szlirencauer mógł kompletnie zepsuć zabawę i rozpierdzielic historię w niespotykany dotąd sposób. Dyscyplina sporo straciła na braku tego #!$%@?.

@matiKKS: może przez nostalgię. I jury, które za bardzo podcina skrzydła mocnym zawodnikom. W ostatnich latach mieliśmy wielu świetnych zawodników, którzy pewnie z powodzeniem rywalizowaliby z Małyszami i innymi Ahonnenami
@Braand: Dla mnie nawet ten Kubacki to jest przedziwna historia. Chłopak był jednym wielkim memem, a nagle odpalił i okazuje się, że czołówka światowa.

Niesanowity sport, bo serio rozumiem że ktoś jest silniejszy, ktoś ma lepszą wydolność, ktoś szybciej i bardziej nieprzewidywalnie rusza kończynami i robi zwody, ale tutaj? Teoretycznie proste, a nawet mega mistrz może wpaść w dół, a przeciętny zawodnik zrobić mega serię.
@jamtojest2: Gdyby chodzilo tylko o mozliwosci fizyczne ciala i umiejetnosc ulozenia w locie to mialbys racje, ze jest niesamowity. Prawda jednak jest taka, ze co chwile dochodzi do zmiany przepisow, co chwile masz afery z dopingiem lub oszustwami technologicznymi. Dlatego ktos wyskakuje na kilka konkursow, bo opracowal niesamowity sposob zapinania butow co daje mu lepsza nosnosc i po paru konkursach sedziowie sie #!$%@? i koniec. Albo sie nie dowalaja i rozjezdza